Alig kérnek menedékjogot Magyarországon a menekültek, de ők sem kapják meg
Többségében 18 évesnél fiatalabbak nyújtottak be menedékkérelmet Magyarországon tavaly. De ők sem jártak sikerrel.
Többségében 18 évesnél fiatalabbak nyújtottak be menedékkérelmet Magyarországon tavaly. De ők sem jártak sikerrel.
Hibáztak-e a hatóságok, amikor egy beilleszkedésre láthatóan nem képes oltalmazottat azután sem figyeltek meg, hogy szeméremsértést követett el? Lehet, hogy a válasz nemleges, és a nyilvánosságot meg lehetne nyugtatni minden felmerülő kétely kapcsán. A magyar kormány azonban a tények feltárásában nem kíván részt vállalni.
Az MSZP-s képviselő arra volt kíváncsi, hol jelölték meg a költségvetésben a nálunk tartózkodó 1291 menekült ellátására szolgáló keretet. A belügyminiszter szerint Mesterházy Attila összemosott két fogalmat.
Nyilvános a teljes 2017-es jelentés a bevándorlási adatokról.
Napok óta magyarázkodni kényszerül a Fidesz, hogyan és mi alapján fogadott be 1300 menekültet tavaly, most egy újabb állomáshoz érkezett az ügy.
A magyar állam leginkább oltalmazotti státuszt szeret adni a hozzánk egyre kisebb számban menedékkérelmet beadóknak. Ezzel ugyanis nem lehet családegyesítést kezdeményezni.
A férfi, aki oltalmazotti státuszban van, hétfőn egy nemzeti dohánybolt eladónője előtt végzett önkielégítést.
Az afganisztáni származású 23 éves Khaibar több mint tíz éve érkezett Magyarországra családjával politikai menekült édesapja után. Azóta harmadszorra próbálja megszerezni a magyar állampolgárságot, és csak sejtései lehetnek arról, miért bukta el eddig kétszer. Pedig Khaibar a bevándorlási hivatalnak is dolgozik tolmácsként, nem mondhatják, hogy ne ismernék testközelből. (H)idegen – Menekültek Magyarországon-sorozatunk újabb darabja.