Az iráni támadás után ne csodálkozzunk, ha történelmi rekordig repül az olaj ára
Újra fellángoltak a közel-keleti háborús félelmek, ami sosem tesz jót az olajárnak.
Újra fellángoltak a közel-keleti háborús félelmek, ami sosem tesz jót az olajárnak.
Az áremelkedést az orosz-ukrán háborútól való félelem mellett a piaci hiány is katalizálja.
Csökkentek az olajárak három százalékkal, miután Algírban kiderült: a két nagy olajtermelő állam nem tudott megegyezni a kitermelés korlátozásáról.
A következő egy-másfél évben a nemzetközi piacokon - a kereslet-kínálat alapján - továbbra is 100 dollár körül ingadozik az átlagos olajár. E tényező miatt Magyarországon nem várható, hogy jelentős mértékben változzanak az üzemanyagárak. Ami miatt mégis előfordulhat ilyesmi, az a forint és a dollár árfolyamváltozásának lesz inkább köszönhető.
Oroszországnak a stratégiai tervezéskor abból kell kiindulnia, hogy nőni fog a földgáz iránti kereslet a hazai és az európai, valamint az ázsiai és csendes-óceáni piacon egyaránt - jelentette ki Vlagyimir Putyin a gázpiaci kérdéseket érintő tegnapi tanácskozáson.
Jelentősen emelkedett a nyersolaj világpiaci ára hétfőn kora este részben annak a hatására, hogy októberben nőtt a feldolgozóipari aktivitás Kínában, a világ második legnagyobb olajfogyasztó országában, három egymást követő hónap csökkenés után.
Az euró, a napközbeni veszteségét ledolgozva csütörtökön kora este már napi csúcson állt a dollárhoz képes az Európai Központi Bank (EKB) igazgatótanácsa egyik tagjának a kijelentésére. A dollár gyengülésével emelkedni kezdett az olajár is.
Budapest kedden még tartotta magát, szerdán azonban a pesti parketten is elszakadt a cérna, s a BUX csatlakozva a világ vezető indexeihez esni kezdett. Elsősorban azok a részvények teljesítenek rosszul, amelyeknek már rövidtávon is gondot okozhat az olajár emelkedése, de már azzal is kalkulálnak az invesztorok, hogy a feketearany drágulása világszerte visszavetheti a gazdasági növekedést, az ilyen gondolatoktól pedig egyenes út vezet a medvepiaci hangulathoz.
Londoni iparági szakelemzők szerint a líbiai és az általános közel-keleti felfordulás miatt további kockázatok befolyásolják az amúgy is dráguló nyersolaj árát, szerdai londoni értesülések szerint a líbiai olajtermelés ötöde már kiesett az országban zajló összecsapások miatt.