Áttörés előtt áll a geotermikus energia, piaca 10 év alatt meg is duplázódhat
A geotermikus energia hasznosításába nagy olajmultik is beszállnak. Egyre gyakrabban áramot termelnek a föld hőjéből.
A geotermikus energia hasznosításába nagy olajmultik is beszállnak. Egyre gyakrabban áramot termelnek a föld hőjéből.
Csaknem kétszázmilliárd dolláros nyereséget hozott össze a nyugati világ öt legnagyobb cége 2022-ben, és az idei év sem ígérkezik rossznak. Mire költik a hatalmas profitokat?
Átbrandeli a Magyarországon és Szlovákiában megszerzett Lukoil-benzinkutakat a lengyel PKN Orlen. Összesen 185 kút kap új, lengyel nevet, közte 79 Lukoil.
Nem hisznek a világ olajcégeinek, hogy a jó oldalon állnak a globális felmelegedés elleni küzdelemben. Cselekedeteik azt mutatják, hogy nagyon lassan fordulnak el környezetszennyező tevékenységeiktől.
Míg tudományosan elfogadott tény csak az 1980-as évek végén lett az, hogy az olajipar és az autók óriási egészségügyi és környezeti károkért felelősek, a The Guardian most olyan dokumentumokat mutatott be, amelyek szerint a nagy olajcégeknél akkor ezt már évtizedek óta titkolták.
Megérzik a csökkenő fogyasztást a világ nagy olajtársaságai. A Shell például kénytelen hatalmas összegeket leírni, míg BP eladta egyik részlegét, hogy pénzt szerezzen.
Az Európai Bizottság szakértői házkutatásokat tartottak több olajpiaci cégnél, amelyekről feltételezik, hogy az elmúlt bő tíz évben egyeztethették áraikat - írta a Napi Gazdaság.
Jogi eljárással fenyegette meg szerdán Londonban az argentin külügyminiszter azokat az olaj- és földgázipari vállalatokat, amelyek a brit fennhatóságú, ám Argentína által magának követelt Falkland-szigetek térségében folytatnak feltáró tevékenységet.
Üzemanyagválság lehet Oroszországban a legnagyobb kőolajcégek szerint - adta hírül csütörtökön a Vedomosztyi orosz napilap.
2009-ben Kadhafi ezredes vezető munkatársai összehívták a Líbiában működő 15 nemzetközi olajtársaság vezetőit és azt követelték, hogy cégeik adják össze azt a másfél milliárd dollárt, amelyet Líbiának a Pan Am légitársaság 103-as járatának felrobbantása, azaz a Lockerbie-i merénylet és más terrortámadások miatt kell megfizetnie. Amennyiben erre nem hajlandók, közölték velük, az "komoly következményekkel jár" olajkoncesszióikra nézve - jegyezte fel az amerikai külügyminisztérium erről a találkozóról.