Már a Közszolgálati Egyetem sem dönthet arról, hogy ki oktasson náluk
A felsőoktatási törvény legfrissebb módosítójában az szerepel, hogy az NKE helyett a miniszterelnök politikai igazgatója mondja ki ebben a kérdésben a végső szót.
A felsőoktatási törvény legfrissebb módosítójában az szerepel, hogy az NKE helyett a miniszterelnök politikai igazgatója mondja ki ebben a kérdésben a végső szót.
Azt még nem tudni, emiatt drágulhat-e a jogosítvány megszerzése.
Ötvenszázalékos béremelést, a Klik és a tankerületek felszámolását, nagyobb önállóságot, kevesebb munkaterhet ígértek a pedagógusoknak esetleges kormányra kerülésük után az ellenzéki pártok hétfői nyilatkozatukban, és egyben szolidaritást is vállaltak a sztrájkokkal. A Fidesz szerint a baloldal hergeli a tanárokat.
Szarka Gábor szerint „az anarchikus helyzetet mindenképpen meg kell szüntetni”.
Jóllehet az új koronavírus-járvány sokfelé beharangozott második hulláma még változtathat a dolgon, egyelőre kevés jele van annak, hogy ősszel nem a megszokott módon kezdődik majd az új tanév. Úgy tűnik viszont, hogy nem minden marad a régiben: van olyan iskola, ahol az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján azt fontolgatják, 1-1 hétre távoktatásba küldenek egyes évfolyamokat, a pedagógusok közül pedig többen is adnak majd fel számítógépen leckét. Persze vannak kétségek is, és nem csak amiatt, hogy mennyi tudás marad meg a fejekben az elmúlt hónapok után.
Nagyjából 100-120 oktató és hallgató tiltakozott a felsőoktatásban folyó átalakítások ellen.
Kifejezetten ritka, hogy csak a magyar felhasználók kapjanak a Google-től különleges logót, de most vasárnap, a 2018-as pedagógusnap alkalmából ismét megtörtént.
Andor Györgyöt távozásra kényszerítették, de olyan tárgyakat vitt, amit más nem tud oktatni.
Összetartó a távozók köre, egyenként nem, legfeljebb csoportosan vállalják, hogy átmenetileg tovább dolgoznak a Műegyetemen.
Nyílt levélben fordultak a Felsőoktatási Kerekasztalhoz a Miskolci Egyetem (ME) azon oktatói, hallgatói és dolgozói, akik az intézmény sokszínűségének megtartásáért demonstrációt tartottak keddre virradóra.
A Magyar Rektori Konferencia (MRK) elnöke szerint a Semmelweis Egyetem korrekt döntést hozott, így a tudományos világ képviselői megnyugodhatnak.
Szeptembertől változnak a járművezető-tanfolyamok, vizsgák szabályai, az oktatóknak évente továbbképzésre kell menniük. Szakértők szerint mára elavult ugyanis a gépjárművezető-képzés rendszere, a tanulók kevés gyakorlati órát kapnak, a tanfolyamok nem készítik fel őket a valódi forgalmi helyzetekre.