Összetartó a távozók köre, egyenként nem, legfeljebb csoportosan vállalják, hogy átmenetileg tovább dolgoznak a Műegyetemen.
Ahogy korábban megírtuk, negyven oktató döntött úgy, hogy szeptembertől nem tanít tovább a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) gazdasági karán. Ezt az intézmény Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának hallgatói képviselete jelentette be váratlanul szerda este.
A Magyar Nemzet úgy tudja, hogy a távozó oktatók többsége az Eötvös Loránd Tudományegyetemen folytatja a munkáját. Az intézmény épp gazdasági képzést kíván beindítani.
A lap szerint a BME tárgyal az oktatókkal, hogy a következő egy-három tanévben valamilyen formában folytassák tevékenységüket, például a szakdolgozatok konzultációját. Vagyis éppen jövőbeli konkurensével kell az ügyről egyeztetnie.
Az MN azt írja, hogy a BME-n mindig is ellenérzéssel tekintettek a gazdasági karra, a helyzet azonban akkor mérgesedett el, amikor néhány hónappal ezelőtt felmerült, hogy az intézmény több mint ötezer hallgatót oktató gazdasági kara az ELTE-hez kerülhet. Ez végül meghiúsult, az egyetem rektora, Józsa János viszont elbocsátotta a korábbi dékánt, Andor Györgyöt, a helyére pedig Koltai Tamást nevezte ki, annak ellenére, hogy a Kari Tanács más jelöltet támogatott kétharmados többséggel.
A lap szerint a gazdaságtudományi képzést végző oktatók mintegy 40 százaléka távozik a BME-ről, a legsúlyosabban a pénzügyi és a jogi tanszéket érintette a lépés.