Fórumot tartottak a Corvinuson az elbocsátott Ádám Zoltán ügyéről, a hallgatók tapssal, nevetéssel reagáltak
Az egyetemi szakszervezet vezetője szerint megfontolhatnák a lemondásukat az ügyben illetékes vezetők.
Az egyetemi szakszervezet vezetője szerint megfontolhatnák a lemondásukat az ügyben illetékes vezetők.
Az egyetem azt kifogásolta, hogy Ádám Zoltán véleménye nyilvánosságra került.
Az ELTE évek óta vezeti a HVG felsőoktatási rangsorát, ám alkalmazottainak anyagi megbecsültségéből erre nemigen lehetne következtetni. A különböző karok dolgozói hónapok óta a nyilvánosság előtt is küzdenek valódi béremelésért.
Közép-Európa legjobb gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme akar lenni a Corvinus, viszont a szervezeti átalakítást, menedzserszemléletet az ott dolgozók egy része nehezen viseli. Az egyetem szerint nem, egyes forrásaink szerint viszont nagy a fluktuáció, mely során nagy nevek is távoztak. Őket állítólag nem siratja az egyetem, kell a hely a külföldi oktatóknak. A cél ugyanis az, hogy minél nemzetközibbé váljon az egyetem. De ez sem könnyű.
Először novemberben írtak levelet az államnak és az egyetem vezetésének, de nem kaptak érdemi választ. Most a nyilvánosság előtt követelnek béremelést.
Az oktatók nyilatkozatukban jelezték azt is, hogy a hallgatóik „hosszú távú érdekeiket is szem előtt tartva cselekszenek”.
A társadalomtudósok vizsgálata szerint erős az elitizmus az amerikai felsőoktatásban.
Az autót a tanuló vezette, ám a KRESZ szerint ilyen esetben az oktató minősül a jármű sofőrjének, így akkor sem lehet ittas, ha nem ő ül a volánnál.
Vissza kell adnia a YouTube-ról ismert Trevor Jacobnak a pilótaengedélyét, különben napi 342 ezer forintos bírságra számíthat.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma erre a döntésre várt.
Nem azért mondtak fel neki, mert szakmailag ne lettek volna vele megelégedve.