Az egyetem azt kifogásolta, hogy Ádám Zoltán véleménye nyilvánosságra került.
Figyelmeztetésben részesítette a Corvinus azt az oktatót, aki etikai vizsgálatot kezdeményezett két kollégájával szemben – írja a 444. Az információt a hvg.hu-nak is megerősítették.
Az egyetem szerint ugyanis a vizsgálatokat kezdeményező Ádám Zoltán, a Corvinus Közgazdasági Intézetének docense megszegte az egyetem kommunikációs és GDPR szabályait azzal, hogy nyilvánosságra kerültek az ügyről beszámoló levelei, amelyeket egy zárt Facebook-csoportban tett közzé.
A portál idézi Ádám múlt heti levelét, melyben visszautasította az Apáti-Tóth Kata kommunikációs vezetőtől és Bíró Barbara jogi vezetőtől kapott figyelmeztetéseket. Mint írja, az egyetem kommunikációs szabályzata részletezi, hogy a Corvinus alkalmazottai hogyan nyilatkozhatnak az egyetem nevében, ő pedig a leveleiben a saját nevében nyilatkozott. „Ehhez jogom van, amit nem korlátoz az egyetem kommunikációs szabályzata, ahogyan azt Apáti-Tóth Kata maga is megerősítette egy korábbi e-mail-váltásunk során” – írta a levélben.
Ádám azután kezdeményezte az etikai eljárásokat, hogy februárban kiderült: a téli vizsgaidőszakban az egyik hallgató a többiektől fizikailag elkülönítve, egy kifejezetten neki készített vizsgasor alapján tehetett sikeres vizsgát, miközben az illető a szabályok szerint elégtelent kaphatott volna csak az adott tárgyból, vagyis meg kellett volna buknia. Ráadásul az is kiderült, hogy a hallgató családja érdemi Mol-részesedéssel rendelkezik.
Ennek azért is van jelentősége, mert az egyetemet fenntartó alapítvány vagyonának nagy részét a Mol-részvénypakett adja, illetve Hernádi Zsolt Mol-vezér az alapítvány kuratóriumának az elnöke.
Vizsgabotrány a Corvinuson: elmarasztalás után felmentés az etikai vizsgálat eredménye
Takáts Előd, a Budapesti Corvinus Egyetem rektorának csütörtökön bejelentett váratlan távozása összefügghet azzal a botránnyal, hogy egy hallgatónak elégtelent kellett volna kapnia, de a jelentős Mol-részesedéssel rendelkező családja nyomására a csak neki szervezett speciális vizsgával átment. Emiatt két egyetemi munkatárs ellen folyt etikai eljárás, amely első fokon megállapította a szabálytalanságot, amit a másodfokú eljárás is megerősített ugyan, mégis felmentéssel zárult.
Az etikai vizsgálatok végül felmentéssel zárultak az egyetemen, de még nincs vége a történetnek, Ádám ugyanis bírósági felülvizsgálatot kért. Az ügyre rálátó forrásaink szerint a figyelmeztetés azt célozza, hogy Ádám lehetőleg hagyja abba, amit csinál, ne vonja be a nyilvánosságot az ügybe, hiszen az egyetem sem nagyon kommunikál a vizsgálatokkal kapcsolatban, például a hvg.hu által június 9-én és 15-én küldött, témába vágó kérdéssorunkra sem kaptunk választ tőlük.
Ugyanakkor időközben, talán a történtektől nem függetlenül lemondott a Corvinus rektora, Takáts Előd július 31-től nem vezeti tovább az egyetemet. A rektor távozásának június 8-i bejelentése előtt ugyanis nem sokkal, május 23-án másodfokon is lezárult a két egyetemi etikai eljárás, amely az elsőfokú elmarasztaló határozattal szemben másodfokon a szabálytalanságok megállapítása ellenére felmentette a kivételezéssel vádolt oktatókat.
Azokból, akik felálltak, összerakhatnánk egy másik egyetemet - milyen áron lenne a régió legjobbja a Corvinus?
Közép-Európa legjobb gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme akar lenni a Corvinus, viszont a szervezeti átalakítást, menedzserszemléletet az ott dolgozók egy része nehezen viseli. Az egyetem szerint nem, egyes forrásaink szerint viszont nagy a fluktuáció, mely során nagy nevek is távoztak. Őket állítólag nem siratja az egyetem, kell a hely a külföldi oktatóknak.