Putyin korlátozná, hogy kritikus nyersanyagokat vigyenek ki Oroszországból
Az urán, titán és nikkel kivitelének korlátozása nagyban érintheti az európai gazdaságokat, de Moszkva is megsínylené a lépést.
Az urán, titán és nikkel kivitelének korlátozása nagyban érintheti az európai gazdaságokat, de Moszkva is megsínylené a lépést.
Egy falu teljhatalmú polgármestere és a vele szembeszálló fővárosi filmesek története a Nyersanyag, egy újabb, mélyen gyökerező társadalmi problémákat sokoldalúan feszegető magyar film, amely közvetlen állami támogatás nélkül készült el.
Szinte már az tűnik természetesnek, hogy minden állami támogatás nélkül készült el az utóbbi pár hónap legfontosabb magyar filmje, a Nyersanyag. Ki tudja, meddig lehet elcsípni a mozikban, pedig nagyon érdemes.
A nyers gyémánt ára csökkent idén, mert a vásárlók másra költenek – írja a CNN gazdasági rovata.
Az Európai Parlament elfogadta a stratégiai nyersanyagellátás fellendítéséről szóló álláspontját, amely kulcsfontosságú az EU fenntartható és digitális jövőjének biztosításához.
A szakértő szerint a piac korrigált, a beszerzési láncok átrendeződtek, az Ukrajnában megsemmisült gyártókapacitást más forrásokból pótolni tudták a kereskedők.
Amerikai delegáció tárgyalt Venezuelában, hogy kipuhatolja: ha Biden elnök betiltja az orosz olajimportot, képes-e Latin-Amerika legnagyobb olajtermelője helyettesíteni azt. A Forbes szerint a válasz: nem.
Több termék 10-20 százalékkal kerül majd többe jövőre.
A kutatók szerint az 1986 DA és a 2016 ED85 olyan közel vannak a Földhöz, hogy érdemes lenne rajtuk kezdeni az űrbányászatot.
Trianon közel sem okozott olyan mély sebeket a magyar gazdaságban, mint azt emlegetni szokás – erről Tomka Béla történész beszélt a hvg.hu-nak. A Szegedi Tudományegyetem Történeti Intézetének egyetemi tanára azt is vitatja, hogy lenne értelme ma újraépíteni a Kárpát-medence gazdasági térségét, ám szerinte az EU-val szakításnak végzetes hatása lenne a száz éve elcsatolt részekkel való kapcsolat szempontjából is. Interjú.
Elsősorban ásványi anyagokat nyerhetnek ki a szomszédos égitestről. Az, hogy kik végeznek majd ilyen munkát, egyelőre nem ismert.
A homok iránti kereslet drasztikus megnövekedése miatt könnyen lehet, hogy hamarosan homokhiánnyal kell szembenéznie az emberiségnek, és az sem kizárt, hogy a természetes nyersanyag teljesen eltűnik a Föld színéről.