A nyelvoktatást is átalakítja a mesterséges intelligencia. De van, ami nem változik
Bár a mesterséges intelligencia alapvetően megváltoztatja az idegennyelv-tanulást, a nyelvtanároknak egyelőre nem kell az átképzésen gondolkodniuk.
Bár a mesterséges intelligencia alapvetően megváltoztatja az idegennyelv-tanulást, a nyelvtanároknak egyelőre nem kell az átképzésen gondolkodniuk.
Az angolnyelv-tanárok 60 százaléka nem ért egyet azzal, hogy a mesterséges intelligencia (MI) és az automatizált fordítás végül szükségtelenné teszi majd a nyelvtanulást – derül ki a British Council és a Tanulási Folyamatok Digitális Innovációjának Kutatóintézete által készített felmérés eredményeiből.
Kutatók egyúttal azt is felmérték, melyik nyelvet tartják a „legilledelmesebbnek”, és melyiket a leginkább szókimondónak.
Ha valaki elsajátít két nyelvet, annak rengeteg pozitív hozadéka lesz, azon túl, hogy két nyelven is képes lesz a zökkenőmentes kommunikációra. Az úgynevezett kétnyelvű agy ugyanis igen hatékony tud lenni a nem fontos információk figyelmen kívül hagyásában.
Az Orbán Viktor által 2019-ben megígért ingyenes állami nyelvi kurzusokat mindig másra hivatkozva, de valójában a pénzhiány miatt halogatják. A pilot programot 58 diák azért kipróbálhatta, és kiderült, hogy tudna működni. Egyelőre ennyi a jó hír a másik 140 ezer diáknak, akik 4 éve várnak a lehetőségre.
Az elmúlt években bebizonyosodott, hogy valóban jó a Duolingo nyelvtanítási módszere. Nem véletlen, hogy úgy érezték, más területeken is van keresnivalójuk. Bejelentették, hogy kibővítik a nyelvtanító alkalmazást, új zenei és matematikai leckéket is felvesznek a repertoárjukba.
Különböző szituációkban beszélhetünk a tanult nyelven, valamint magyarázatot kaphatunk egy feladatra a Duolingo újdonságával, amely a ChatGPT-nél is használt mesterséges intelligenciára épít.
Hiába vár 140 ezer diák az Orbán Viktor által már 2019-ben ígért külföldi nyelvtanulási lehetőségre. Minden adott lenne a program indítására, de a háború és a brüsszeli szankciók a kormány szerint közbeszóltak. Valójában elismerték, hogy a program azért nem indul, mert nincs rá pénz.
A 21. században, Európa közepén muszáj angolul tudnia egy diplomásnak – reagált a kormány nyelvvizsgával kapcsolatos döntésére Salusinszky András.
Tíz éve még több mint 3500-an nyelvvizsgáztak a nyelvből, tavaly már csak alig 200-an.