Szijjártó "garanciát" kapott: nem korlátozzák Szlovákiában a magyarok nyelvhasználati jogait
Egy új szabályozás szigoríthatja a nyelvhasználat felügyeletét, és emelheti a megszegéséért kiszabható bírságok összegét Szlovákiában.
Egy új szabályozás szigoríthatja a nyelvhasználat felügyeletét, és emelheti a megszegéséért kiszabható bírságok összegét Szlovákiában.
Az új szabályozás egyebek mellett szigorítaná a nyelvhasználat felügyeletét és emelné a megszegéséért kiszabható bírságok összegét.
Még a későbbi nyelvhasználati képességek szempontjából sem mindegy, hogy szegénységben élt-e valaki kiskorában – állapították meg amerikai szakemberek.
Nincs egyedül, ráadásul tudományosan magyarázható annak a viselkedése, aki stresszt érez, amikor valaki rosszul alkalmazza a nyelvtani szabályokat. Magyar példával: mondjuk „tanulnák” hangzik el a „tanulnék” helyett.
Teljesülhet Orbánék követelése. Az új nyelvtörvényt még a decemberi, a csatlakozási tárgyalások megkezdéséről döntő EU–Ukrajna csúcs előtt elfogadhatja az ukrán parlament, kihúzva a magyar–ukrán diplomáciai feszültség méregfogát.
Majdnem a sokak számára ismerős „indokolatlan áremelés” nyert, de végül az AI lett az év legfontosabb kifejezése a rangos Collins-szótárak kiadója szerint. Az artificial intelligence, azaz a mesterséges intelligencia (MI) idén behálózta a világ mindennapjait.
Csehország levélben fordult az EU-s tagállamokhoz, miután a magyarok miatt nem tudják egységesen képviselni a gendersemleges nyelvhasználattal kapcsolatos álláspontjukat az ENSZ-ben.
Indulatokat gerjesztett a nagybányai Gesztenyefesztiválon egy egyszerű kürtős kalács-felirat. A polgármester szerint amit a románok nem értenek, azt le kell takarni.
Egyetlen nyelvként kezel két különbözőt az agy – derítették ki amerikai kutatók. A New York Egyetem szakembereinek megállapítása magyarázatot ad arra, miért keverik olykor egy-egy mondatban a különböző nyelvek szavait a két nyelven beszélők.
Egészségügyi aktivisták azt akarják elérni, hogy ne használják a "leprás" szót elítélő értelemben. A betegség még mindig létezik, de már gyógyítható, viszont ha pejoratív kifejezésként használják, az tovább nehezítheti a betegségben szenvedő páciensek életét – idézte érvelésüket a The Guardian brit napilap.
Apró, de érezhető változások jellemzik az emberek napi szóhasználatát akár már hónapokkal a szakítás előtt – állítják amerikai kutatók.
Vajon a névmástól lesz a kapcsolat más?