Jó, hogy megkerült Ausztráliában a radioaktív kapszula – de mire is való?
Nem ritkaság, mérőberendezéshez tartozik, és ritkán van vele baj.
Nem ritkaság, mérőberendezéshez tartozik, és ritkán van vele baj.
Vizsgálja a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség azt a jelentést, mely szerint egy rakéta közvetlenül egy ukrán atomerőmű fölött repült át. A bécsi székhelyű szervezet szerint amennyiben az információ igaz az "rendkívül súlyos" lenne.
A jódkészletet egy Dániához közeli nukleáris baleset során használnák fel. A hatóságok úgy gondolják, mindenre fel kell készülniük.
Az orosz erők csütörtök este a legnagyobb ukrajnai és egyben európai atomerőmű, a hat energiablokkal rendelkező zaporizzsjai felé nyomultak előre.
Az orosz hatóságok leszedték a vonatról azt a három amerikai diplomatát, akik szerettek volna ellátogatni az augusztusi, észak-oroszországi nukleáris baleset helyszínének a közelébe.
Igen furcsa történettel igyekszik leplezni az eltitkolt nukleáris baleset következményeit az orosz hatóság.
Nekik nem szóltak, hogy nukleáris baleset sérültjeit viszik a kórházba. Most a megyei önkormányzat bejelentette, minden rendben. Persze ennek nem könnyű hinni, miután az orosz hatóságok a csernobilihez hasonló módon igyekeztek titkolózni a Roszatom nukleáris balesetével kapcsolatban.
Jobb mechanizmusra van szükség szerinte. Mármint ahelyett, hogy az oroszok folyton hazudnak.
Napról napra újabb és egyre aggasztóbb részletek derülnek ki a múlt heti oroszországi fegyverbalesetről, most már arról szólnak hírek, hogy nukleáris baleset történt, melynek következtében legalább heten meghaltak, több mint húszan, köztük a sérülteket ápolók, kórházi ellátásra szorultak. Az utóbbi hónapokban több olyan eset is történt Oroszországban, amely azt bizonyítja, a Kreml továbbra sem hajlandó időben, pontosan és őszintén beszámolni a különféle tragédiákról. Még a polgáriakról sem.
Minden különösebb indoklás nélkül visszavonták a döntést.
Szerda reggel néhány órára kiköltöztetik otthonaikból az észak-oroszországi Nyenoksza nevű település lakóit. Bár Nyenoksza közvetlenül annak a katonai kísérleti telepnek a közelében fekszik, ahol néhány napja egy súlyos baleset után átmenetileg megnövekedett a radioaktivitás, a hatóságok azt állítják, az evakuálásnak nincs köze a hét halálos áldozatot követelő robbanáshoz.
Változatlanul nem árulják el az orosz hatóságok, mi okozta azt a múlt heti robbanást, amelyben legalább öt orosz atomtudós vesztette életét, s a közelben lévő Szeverodvinszkben rövid időre megugrott a sugárzás. A baleset szakemberek szerint egy nukleáris hajtású robotrepülőgéppel folytatott kísérlet során következhetett be. Megszólalt Donald Trump amerikai elnök is, aki közölte, az USA-nak nagyobb és jobb fegyverei vannak.