Tűz ütött ki egy lengyel nukleáris kutatóközpontban
Két ember az arcán és a kezén égett meg a tűzben.
Két ember az arcán és a kezén égett meg a tűzben.
A Google nemrég együttműködési megállapodást kötött az amerikai Kairos Power nevű startup céggel, amely 2035-ig összesen hét darab kis moduláris reaktort épít a cég számára.
Az utód nélkül felmentett Anatolij Antonov szerint mélypontra kerültek az orosz–amerikai kapcsolatok.
Számos alkalmazásban lenne hasznos egy olyan akkumulátor, amit gyakorlatilag sosem kell cserélni. Két, amerikai központú cég most épp ezen dolgozik, méghozzá nukleáris energia felhasználásával.
Éppen Japánban jár a külügyminiszter, ahol nukleáris és vízügyi megállapodást kötött, és találkozott japán vállalatvezetőkkel, sőt egy új konzulátus nyitását is bejelentette.
Meghekkelhették az atomügynökség honlapját.
A perzsa állam arra hivatkozva szegi meg a hat ország által kötött atomalkut, hogy az USA kilépett belőle.
A litván határnál épülő fehérorosz atomerőmű esete mutatja, hogy milyen nehéz megszabadulni az orosz nukleáris energiától való függőségtől. Közben Oroszország mellett már Kína is egyre jobban növeli befolyását az európai energiapiacon.
"Azt mondtam Donaldnak: akarod, hogy eladjuk őket neked?" – mondta az orosz elnök.
És a tengervízben mérhető szokásos sugárzási szinthez képest 100 000-szer nagyobbat mérnek ma is a helyszínen. De a tudósok szerint ez nem veszélyes.
A szállítmány nem került veszélybe, senki nem sérült meg.
Észak-Korea vezetője és a dél-koreai elnök megállapodtak, hogy atomfegyvermentessé teszik a Koreai-félszigetet. Abban is megállapodtak, hogy idén hivatalosan is véget érhet az 1953-ban lezárt koreai háború.