A macskák ürülékében lévő parazita segítheti az Alzheimer-kór gyógyítását
A Toxoplasma gondii parazita módosított változata segíthet megoldani az Alzheimer- és Parkinson-kór kezelésének egyik legégetőbb problémáját.
A Toxoplasma gondii parazita módosított változata segíthet megoldani az Alzheimer- és Parkinson-kór kezelésének egyik legégetőbb problémáját.
A hatvanas éveik közepére szinte bizonyosan mutatják az Alzheimer korai jeleit azok, akiknél jelen van az Apoe4 gén két variánsa – mutat rá egy friss tanulmány.
Az Egészségügyi Világszervezet szerint a szegényebb országokban élők a leginkább kitettek a neurológiai problémáknak. A statisztikán sokat lehetne javítani a megelőzéssel.
A színésznél afáziát diagnosztizáltak, mely egy neurológiai rendellenesség. A tüneteket stroke, de akár fejsérülés is kiválthatja.
Az aminosavakból álló gél az agyba kerülve képes lehet helyreállítani annak károsodásait. Ausztrál tudósok szerint a módszer a Parkinson-kór ellen is működhet.
Klinikai és laboratóriumi vizsgálatok is folynak Magyarországon, hogy kiderítsék: milyen szerveket támadhat meg a vírus, és milyen hosszú távú hatásai lehetnek a fertőzésnek. Eközben a világon mind több, a betegségen már átesett ember számol be súlyos, hónapokig tartó mellékhatásokról, köztük akár agykárosodásról is.
Egy Sensory Processing Disorder (SPD) névre hallgató betegségben szenvedő fiatal lány mesélt arról, hogy neurológiai zavara következtében a poliészter anyagból készült ruhák viselése, illetve bizonyos gyümölcsök íze, köztük a narancsé borzalmas kínokat okoz neki.
Szellemkézként vagy "idegen kéz szindrómaként" (AHS) is ismert az a neurológiai rendellenesség, amelynek folytán a páciens elveszti valamelyik végtagja felett az uralmat. A BoingBoing hírportál egyik videójában egy "szellemkezű" nő látható - akinek később alaposan javult az állapota az oldal értesülései szerint.