A Nap miatt égett porrá három műhold
6 helyett mindössze 2 hónapig működött három ausztrál műhold, mert az erősödő naptevékenység miatt idő előtt beléptek a Föld légkörébe.
6 helyett mindössze 2 hónapig működött három ausztrál műhold, mert az erősödő naptevékenység miatt idő előtt beléptek a Föld légkörébe.
Csillagászok az AR3784 kódjelű napfoltnál magyar idő szerint csütörtök reggel észleltek kitörést, ami rövid időre zavart okozott néhány kommunikációs rendszerben a Földön.
Ritka jelenséget örökített meg április 23-án a NASA Solar Dynamics Observatory nevű űrszondája. A Napot figyelő szerkezetnek sikerült rögzítenie, amint a csillag négy régiójában egyidőben következett be hatalmas robbanás.
Bár a NASA által észlelt koronalyuk riasztóan nagynak tűnik, a tudósok aktuális számításai szerint nem fog különösebb problémát okozni.
A naptevékenység erőssége mellett a digitális fényképezés erőssége is magyarázatot ad, mégis feltűnő volt a tegnapi auróra Magyarország fölött.
Idén júliusban egy nagyobb „kitüremkedés” jelent meg a Nap úgynevezett kromoszférájában. A tevékenység végeredményéről látványos timelapse videó készült.
Ezúttal a csillag délkeleti oldalán alakult ki egy gyorsan növekvő napfolt.
A napkitörések legerősebbik kategóriájába sorolt jelenséget regisztrált minap egy űridőjárással foglalkozó kutató. A jelenségnek a Földön is érezhető lehetnek hatásai.
A jelenség furcsasága, hogy a kutatók nem látták előre, hogy érkezik.
A Nap most igen aktív ciklusában van.
A változás sokak szerint akkor állt be, amikor az új napciklus elkezdődött. Az ESA-nál úgy vélik: nehéz évek jöhetnek a műholdak számára.
Az AR3038 jelű napfolt viszonylag rövid idő alatt nőtt meg ekkorára.