Működik az európai széklettranszplantáció, új esélyt kaphatnak a betegek
A brit King's College London kutatói szerint a májzsugorban szenvedő betegek számára is hatékony kezelést jelenthet a széklettranszplantáció.
A brit King's College London kutatói szerint a májzsugorban szenvedő betegek számára is hatékony kezelést jelenthet a széklettranszplantáció.
Beethoven levágott hajából nyertek ki DNS-t a kutatók, akik össze tudták rakni a zeneszerző genomját – ebben pedig genetikai betegségek jeleit találták.
Az amerikai kutatók egy májbetegeknél alkalmazott gyógyszert vizsgálva arra jutottak, hogy az nemcsak a már meglévő, de a koronavírus jövőbeni variánsaival szemben is védelmet nyújthat.
Egy svájci orvoscsoport sikeresen ültetett át egy donormájat, amelyet egy speciális gép segítségével három napon át melegen és életben tartottak a testen kívül.
Száznál több gyerek betegedett meg az elmúlt hónapokban egy rejtélyes májgyulladástól. A gyerekek közül többek életét csak májátültetéssel sikerült megmenteni, de egy halálesetről is érkezett hír. Azt kizárták a szakemberek, hogy a Covid-vakcina okozhatja a bajt, a hepatitis jelenlétét viszont sok betegnél kimutatták.
Íme egy újabb ok, miért érdemes meginni néhány csésze feketét.
Az utóbbi egy hónapban már nem engedték ki a kórházból a májbetegséggel küzdő, és kedden elhunyt zenészt, Benkó Sándort – írja a Blikk.
A Vírusos Májbetegek Országos Egyesülete azt szeretné elérni, legyen elérhetú a magyar betegeknek az új, a klinikai vizsgálatokban és a gyakorlatban egyaránt hatékonynak bizonyuló gyógyszere.
Rejtélyes májbetegségtől kopaszodnak meg, majd pusztulnak el a dél-ausztráliai szőrösorrú vombatok - közölték kedden ausztrál kutatók.
Egy zsírérzékelőként is működő fehérje hibája elhízást és májbetegségeket okozhat - idézte brit, francia és japán kutatók megállapítását a ScienceDaily című ismeretterjesztő folyóirat. Az Imperial College of London kutatóinak eredménye egyúttal ígéretes új gyógyszercélpontot is kijelöl, amellyel megelőzhető lenne az elhízás és a metabolikus szindróma.
Meglepő eredményre jutottak az amerikai Johns Hopkins egyetem kutatói, akik tanulmányukban úgy találták, hogy az úgynevezett nem alkoholos eredetű zsírmáj nincs hatással a túlélésre.
Bár a nők általában nem szívesen ismerik be, régóta ismert tény, hogy az alkohol sokkal gyorsabban hat rájuk, mint a férfiakra. Ez az egyik oka annak, hogy az Egyesült Királyság kormánya a nők által biztonságosan fogyasztható alkohol mennyiségét heti 14 egységben állapította meg, míg a férfiakét kortól függetlenül 21 egységben.