Többen már csütörtökön sátrat vertek a szombati koronázásra készülve – képek
III. Károlyt és Kamilla királynét május 6-án koronázzák meg a londoni Westminster-apátságban.
III. Károlyt és Kamilla királynét május 6-án koronázzák meg a londoni Westminster-apátságban.
A zenész részt vesz III. Károly megkoronázásán.
Bár egyelőre a britek többsége monarchiapárti, Catherine Mayer szerint érdemes komolyan venni a memoár körüli balhékat, mert könnyen alááshatja a királyi család körüli konszenzust.
Tizedik generációjába lépett a világ egyik legnagyobb családi üzlete, a Windsor-család nagy-britanniai uralkodása. III. Károly azt elkerülte, hogy egyetlen font örökösödési adót is be kelljen fizetnie, viszont az anyja után ő lesz a második angol király, aki legalább a magánbevételei után adózni fog. A királyi család így is legalább 100 millió font közpénzbe kerül évente az országnak, a britek többsége azonban most is úgy gondolja, hogy ez megéri nekik. Igaz, a többség csökken - az új király egyik fontos célja lesz, hogy ezt a tendenciát megállítsa.
Olykor egymás ellen háborúztak a brit korona országai, és megesett, hogy hívei ragaszkodtak a királynőhöz a köztársaság kikiáltása után is. Mennyire más ez, mint a horvát-magyar példa!
Nem mindennapi üzletet hozott össze a brit uralkodócsalád: kilenc generáció óta örökítik tovább a jelenleg közel 30 ezer milliárd forintosra becsült üzleti értéküket, az ingatlan- és földvagyonuk pedig évente több tízmillió font nyereséget hoz számukra az állami támogatáson felül. De miből élnek meg ők pontosan, és mit tesznek, hogy évről évre érkezzen hozzájuk a bevétel?
Virágokkal, levelekkel búcsúznak a britek Fülöp hercegtől.
Fülöp herceg a királyi család tagjainak fenntartott Frogmore Gardens temetkezési helyen kívánt nyugodni, így várhatóan ott temetik majd el.
Az utolsó részletig kidolgozott interjúban mondta el Harry herceg és Meghan Markle azt, milyen megpróbáltatások miatt döntöttek arról, hogy kilépnek a brit királyi családból. De hoz-e történelmi léptékű változást a botrány?
A monarchia reformját, új alkotmány és a kormány lemondását követelik a tüntetők Thaiföld több városában.
Az egyre többet támadott spanyol monarchia fennmaradását is veszélyezteti, hogy korrupciós vádak miatt bíróság elé állíthatják a demokratikus átmenet kulcsfigurájának tartott, sokáig tisztelt, ám a minap külföldre szökött I. János Károly exkirályt.
A militarizmus értelmetlenségét mutatja 1917 októberében a német néphez címzett Hindenburg-levél. A német fővezér azt kérte: „ne gondoljatok” a jövőre, hiszen az úgyis csak „elkedvetlenít bennünket”! Itthon egy munkapárti képviselő, Vadász Lipót a háború után fenyegető nemzetiségi konfliktusokról beszélt. Közben e konfliktust szította Bethlen István gróf: a magyar határ kitolását tervezgette a Kárpátokban, és elutasította a perszonáluniót Romániával.