Ennyire komoly veszélynek teszi ki a szervezetét, ha műanyag edényben mikrózza az ételt
Akkor sincs biztonságban, ha a jelölése szerint mikrohullámú sütőben is használható műanyag edényt használ – figyelmeztetnek a szakemberek.
Akkor sincs biztonságban, ha a jelölése szerint mikrohullámú sütőben is használható műanyag edényt használ – figyelmeztetnek a szakemberek.
Lassan tényleg mindenhol jelen vannak a mikroműanyagok, és ez komoly probléma lehet. Most egy újabb helyen találták meg a szervezetben.
Korunk egyik legelterjedtebb szennyezőanyagának tartják a mikroműanyagokat. Vízkészleteink egyre szennyezettebbek tőlük, és ami igazán aggasztó: az egészségre is káros hatással vannak ezek a szemmel gyakran láthatatlan részecskék. Kínai kutatók találtak egy igazán egyszerű módszert, amellyel megszabadulhatunk ettől a veszélytől.
A vizsgált emberek közel 60 százalékában volt mikro- vagy nanoműanyag, és ezen csoport körében 4,5-ször volt nagyobb a kockázata több betegségnek és haláloknak – mutat rá olasz kutatók friss tanulmánya.
Tudjuk, hogy a természetben kárt tesznek, és hogy ránk nézve is károsak, ám most a Duke Egyetem vizsgálatából kiderült, hogy akár az agyunkba is eljutnak a mikroműanyagok.
Nemrégiben megkongatták a vészharangot: japán kutatók a felhőkben is találtak mikroműanyagokat. Azt pedig, hogy ez komoly problémát jelent, most kínai kutatások is megerősítették.
Rengeteg mikroműanyag kerül a környezetbe a pelletek helytelen kezelése miatt, az unió most komolyabb óvintézkedéseket javasol a kibocsátó gazdasági szereplőknek. Ha ezeket megfogadják, a számítások szerint 74 százalékkal csökkenhet a pelletekből származó mikroműanyag-szennyezés.
Számos veszélyt rejthet, hogy már a felhőkben is mikroműanyagokra bukkantak japán kutatók – ez ugyanis a szennyezés mind könnyebb terjedéséhez vezethet, és még az üvegházhatású gázok kialakulásában is szerepük lehet.
Kilenc különböző mikroműanyagot találtak az emberi szív szöveteiben a kutatók, és az is kiderült, hogy műtét közben is jut belőlük a szervezetbe.
Több mint kellemetlen tényre hívták fel a figyelmet amerikai kutatók. Már az emberi bélrendszer is tele van apró műanyag darabkákkal, amelyek komoly veszélyt jelenthetnek az egészségre.
Mikroműanyagot találtak az Ocean Race nevű világ körüli vitorlásverseny során vett vízminták mindegyikében.
A teflonedény felsértése után már könnyen leég benne az étel, azonban ez még mindig csak a kisebb probléma. Jóval aggasztóbbak azok az egészségügyi kockázatok, amelyekre ausztrál szakemberek hívták fel a figyelmet.