Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#menstruáció

Premens

Hatással van minden nőre, minden nap, mégsem figyelünk rá eléggé

Van, aki szabadúszóként a munkát ütemezi hozzá. Van, akinek fogalma sincsen, hogy emiatt nem képes koncentrálni a feladataira. Mi az a ciklustudatosság, miért jó képben lenni vele, és mi köze mindennek a menstruációs szegénységhez és a sporthoz? Cikkünkben a legalapvetőbb információkat vesszük sorra a női ciklussal kapcsolatban.

Premens

Menstruáció ma és egykor: szerencsésebbek a mai nők vagy sem?

„Ha fáj a menstruációd, azt el kell tűrni, ez ezzel jár” – kaptuk örökül anyáinktól tinédzserkorunkban még a ‘90-es években is ezt az egyébként súlyos tévhitet. Ma már tudjuk, hogy a fájdalmas menstruáció nincs rendben, súlyosabb esetben akár az endometriózis egyik tünete is lehet. Ebben a cikkben megnézzük, hogyan alakult a menstruáció elfogadásának története az egészségügyi nadrágtartóktól a menstruációs kehelyig.

Premens

Menstruáció: mi a normális és mi nem?

A menstruáció jó darabig elkíséri a nőket az életben, ezért nem árt tisztában lenni azzal, hogy a különböző életkorokban fellépő vérzészavarok mit jelentenek és hogyan orvosolhatók.

Gazdaság Gonda Gréta

Műanyag nélkül nincs menstruáció? Mennyire lehet fenntartható a női higiénia?

Május 28-a a menstruációs higiénia napja. Egy nő élete során átlagosan 7 évet menstruál, az átlagos ciklusa pedig 5 napig tart, ez idő alatt több ezer eldobható intim higiéniás terméket használ el. Magyarországon a nők 75-80%-ban betétet, 20%-ban tampont, és 5%-ben alternatív intim higiéniás eszközöket használnak azokon a bizonyos napokon. És, bár nem lehet szó nélkül hagyni a menstruációs szegénységet sem, mégis van egy másik komoly kérdés: hogyan lehet fenntarthatóbb a női intim higiénia? A P&G csömöri, intim higiéniás termékeket gyártó üzemében néztük meg a törekvéseket.