Kifejlesztették a szűrőt, ami 3 perc alatt megköti a kibocsátott szén-dioxidot
Az amerikai Berkeley Egyetem tudósai egy olyan olcsó megoldást fejlesztettek ki, amit az ipari felhasználás mellett akár az autókba is be tudnak építeni.
Az amerikai Berkeley Egyetem tudósai egy olyan olcsó megoldást fejlesztettek ki, amit az ipari felhasználás mellett akár az autókba is be tudnak építeni.
Magas formaldehidkioldódást mért kínai, bambuszrostot tartalmazó, melamin anyagú kávésbögréből az illetékes lengyel hatóság. A termékből Magyarországra is szállítottak. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal azt kéri, hogy aki vásárolt a ilyet, ne használja.
Nem környezetbarát és ártalmas lehet az egészségre a papírpoharak környezettudatos alternatívájaként hirdetett bambuszpohár - közölte kedden a termékek tesztelésével foglalkozó német szervezet, a Stiftung Warentest.
Határérték feletti melaminkioldódást mért egy kisgyermekeknek szánt bambusz étkészletből a francia hatóság. A kínai eredetű termékből Magyarországra is érkezett. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) azt kéri, akiknek a háztartásában van az ismertetett azonosítójú étkészletből, ne használják.
Magyarországra is szállítottak azokból a gyerekeknek szánt, kínai "bambusz" pohárból, amelynél a szlovén hatóságok korábban melamin kioldódást mértek.
Hat évvel ezelőtt 300 gyerek betegedett meg Kínában, hatan bele is haltak abba, hogy szennyezett cukorkákat fogyasztottak. Most megint 20 tonna ilyen édességet találtak az országban.
A tojás tanyasi, a csirke kukoricás, a kenyér teljes kiőrlésű, a chips sütőben sütött, a répa pedig bio. Ugye ismerjük ezeket az imázsteremtő jelzőket, amelyek az egészséges étkezés képzetét keltve elhitetik velünk, hogy tudjuk, mi van a tányérunkon. A szakértők szerint azonban az élelmiszer-marketing sokszor hamis ködösítés, és egyre nagyobb a szakadék a képzelet és az élelmiszer-ipari valóság között. Mi van a mesék és reklámok mögött?
Huszonhat tonna melaminos tejport találtak a délnyugat-kínai Csungkingban három évvel a világszerte ismertté vált tejporbotrány után.
Ismét melaminnal szennyezett tejtermékeket találtak Kínában - közölte az állami média hétfőn. A ragasztó- és műanyaggyártásban használt melamin miatt betegedett meg 2008-ban legalább 300 ezer kisgyerek, illetve csecsemő Kínában - közülük hat meg is halt. A melamint azért adták tejporokhoz az üzemekben, hogy azok fehérjében dúsnak tűnjenek. A felelősök közül eddig 21 embert ítéltek el, kettőt közülük ki is végeztek.
Két és fél év börtönre ítélte egy pekingi bíróság szerdán azt a kínai aktivistát, aki a 2008-as tejmérgezési botrány áldozatainak kártérítésért küzdött. Ügyvédje szerint Zsao Lian-hai ellen a közrend megzavarása volt a vád.
Több mint 170 tonna olyan szennyezett tejpor nyomára bukkantak a rendőrök, amit a 2008-as melaminbotrány után meg kellett volna semmisíteni - jelentette hétfőn a kínai média.
Kínában őrizetbe vettek négy embert, miután egy élelmiszeripari üzemben ismét melamint tartalmazó tejtermékekre bukkantak – közölték a hatóságok szerdán.