Egy egész óceánnyi folyékony vizet rejthet a Mars belseje
A baj csak az, hogy a víz kinyeréséhez 10-20 kilométeres mélységig kellene lefúrni.
A baj csak az, hogy a víz kinyeréséhez 10-20 kilométeres mélységig kellene lefúrni.
A NASA lát fantáziát abban a repülőgépben, amely napelemekkel gyűjtene magának energiát ahhoz, hogy évente 16 ezer kilométert repüljön a Marson.
Pihent egyet a NASA Mars-járója, közben videóra vette az egész napját. A Curiosity elülső és hátsó kamerája is rögzítette, hogyan néz ki egy nap a Marson.
Egy német asztrobiológus szerint amikor a NASA Viking-programjában vizet adtunk a marsi talajhoz, megöltük a benne élő mikroorganizmusokat.
A Perseverance többszáz képet készített a Marson a Jezero kráternél, ahol az élet nyomai után kutat. Az üledékes kőzetek most egy vadvizi folyamról árulkodnak.
A Mars körüli mágneses teret fogja tanulmányozni a Jeff Bezos által alapított Blue Origin űrvállalat NASA-tól kapott első bolygóközi küldetése – jelentette be az amerikai űrhivatal.
A NASA Curiosity nevű járműve épp a marsi Sharp-hegy lejtőin haladt felfelé, amikor egy különös kőzetről készített fotót.
Kínai lapértesülés szerint az űrhivatal mérnökei nem tudják a hibernált állapotból kihozni a Csu-Zsung marsjárót, és a bolygó körül keringő Tienven-1 űrszondával sem képesek felvenni a kapcsolatot.
A NASA InSight nevű műszere egy utolsó fotóval búcsúzott a Földtől, a napelemei ugyanis már nem tudják feltölteni az akkumulátorát.
Az ExoMars nevű marsjáró jelenleg szétszerelve várja egy olasz raktárban, hogy kiderüljön, melyik cég rakétája indítja útnak a Mars felé.
A kutatóknak sikerült egy olyan modellt felállítaniuk, amely egyszerre ad magyarázatot a jeges körülményekre és a folyékony víz jelenlétére a Marson.
A NASA tudósai eredetileg azt gondolták, hogy az általuk látott kőzet vulkáni eredetű.