Ünnep karácsonyfa és pazarlás nélkül – így lehet zöld a karácsony
Sokan keresik a fenntartható megoldásokat, ha az ünnepekre készülnek, van, aki még egy online előadást is végighallgat, hogy zöld lehessen a karácsonyi asztala.
Sokan keresik a fenntartható megoldásokat, ha az ünnepekre készülnek, van, aki még egy online előadást is végighallgat, hogy zöld lehessen a karácsonyi asztala.
Az ENSZ jelentése szerint 2019-ben 700 millió ember nem jutott elég élelemhez.
Ez a kérdés foglakoztatja most a francia parlament fenntartható fejlődésért felelős bizottságát és a vendéglősöket tömörítő szakmai szervezetet.
Vigyél, amennyit akarsz, fizess, amennyit jónak találsz! Ez a rendszer az első angol élelmiszer-felesleg boltban.
Az év elején a vízcsapból is a különféle trendelőjelzések folytak, még ha a gasztronómia esetében nem is csak folyékony dolgokról van szó. Volt itt minden, a malac füle-farkától a komló nélküli sörig. Mostanra kicsit letisztult a kép.
Találunk egy kedvünkre való receptet, ugyancsak ígéretesnek tűnik a végeredmény, de ott marad a nyakunkon felhasználatlanul pár tojásfehérje. Nemcsak a húsvéti nagy sütés-főzés előtt érdemes tudni, hogy mennyi ideig és hogyan tároljuk, mi készülhet belőle a habcsókon túl. Ami azért mostanság nem annyira aktuális…
Évek óta megpróbálunk ilyen tájt frappáns ötleteket adni, mit kezdjünk a maradék sonkával és más húsvéti resztlivel, ami a hűtőben, konyhában darvadozik. Kísérlet újratöltve.
A karácsonyi trakta romjaira ilyenkor már rá sem bírnak nézni a népek. Mi legyen a maradékkal?
Előfordul, hogy a vendégsereg, de még a család étvágyát is túlbecsüljük. Több napos ünnepeken, hosszú hét végén szinte biztosan. S marad a nyakunkon egy rakás, megunt finomság. A maradék egy kis rásegítéssel bámulatos átváltozásokra képes – íme pár ötlet!
Ha egyáltalán van háztartásunk, akkor maradékunk is van. Nem kell rögtön a kukába hajítani a maradványokat, pláne az ilyen válságos időkben. Némely értéktelennek tűnő ez meg az bámulatos átváltozásra képes.