Szigorúbban ellenőrzik az élelmiszereket az EU-ban
Az Európai Parlament döntésének az apropója még nem a mostani botrány, hanem egy néhány évvel ezelőtt nagy vihart kavart ügy.
Az Európai Parlament döntésének az apropója még nem a mostani botrány, hanem egy néhány évvel ezelőtt nagy vihart kavart ügy.
Újabb szúrópróbaszerű DNS-vizsgálatok elvégzését javasolja az Európai Bizottság a tavalyi lóhúsbotrány miatt.
A brit hatóságok betiltották a Tesco reklámját, melyben az áruházlánc az egész iparág felelősségét sugallta a korábbi lóhús botrány kirobbanásával kapcsolatban.
A fővárosban fogták el május 2-án a szarvasi és a békés megyei rendőrök azt a három férfit, akik illegálisan levágott lóhúst adtak el tőkehúsként egy budapesti hentesüzlet számára. A három embert őrizetbe vették. Az elmúlt évben közel 350 állatot, többségükben lovakat vágtak le és adtak el. Az állatok értéktelen testrészeit, valamint a csontokat házaik kertjében ásták el.
Egyszerűsítené az állategészségügyre és növényvédelemre vonatkozó szabályokat, valamint hatékonyabbá tenné az agrártermékek ellenőrzését az Európai Bizottság - jelentette be hétfőn a testület fogyasztóvédelmi és egészségügyi kérdésekért felelős tagja, a máltai Tonio Borg.
Ötvenezer tonna marhaként eladott húskészítményt hívtak vissza a hollandok, mert elképzelhető, hogy lóhúst is tartalmaztak.
A Nébih bekapcsolódott az Angliába került magyar lóhús ügyében indított vizsgálatba. Kiderült, hogy a marhahúskockaként árult termék a kemenesmagasi Fehérpecsenye Kft.-től származik. Ez az áru továbbkerült egy dunakeszi hűtőházba, ahonnan a Hús Depó Kereskedelmi Kft. kapta meg, majd Nagy-Britanniában a Hungarian Food Ltd. forgalmazta tovább.
Recessziós környezetben, amikor a szokásosnál is jelentősebb az árverseny, a húshamisítási esetek is gyakoribbak – mondta a hvg.hu-nak Éder Tamás, a Magyar Húsiparosok Szövetségének elnöke. A magyar lóhúsbotrány azonban szerinte nem okoz hátrányt a tisztességes magyar szereplők számára.
A Magyar Nemzet szerint váratlan ellenőrzésbe fogott az élelmiszerbiztonsági hatóság a lóhúsbotrány miatt, ám azt nem árulták el, hogy melyik hazai üzemnél.
Kevesebb hús-beszállítóval és szigorúbb ellenőrzés mellett, újonnan gyártott húsgolyók kaphatók keddtől, március 26-tól a magyarországi IKEA áruházak éttermeiben.
Leállították Romániában a gyártó kérésére az "Ardealul" marhahúskonzervek értékesítését, mert felmerült a gyanú, hogy lóhús került az összetevők közé - közölte vasárnap a román Mediafax hírügynökség.
Vizsgálatot kezdett az orosz élelmiszerbiztonsági hatóság, miután a múlt csütörtökön kiderült, hogy lóhúst találtak az IKEA áruház éttermeibe szállított virsliben.