Annyi lítiumot találtak Kínában, amihez foghatót nagyon ritkán látni
Kínai mérnökök a Tibeti-fennsíkon végeztek méréseket, és kiderült, van egy 2800 km hosszú öv, amiben óriási mennyiségű lítium rejtőzik.
Kínai mérnökök a Tibeti-fennsíkon végeztek méréseket, és kiderült, van egy 2800 km hosszú öv, amiben óriási mennyiségű lítium rejtőzik.
Szokatlan helyről, a szennyvízből nyernének ki lítiumot az Egyesült Államokban. Az új módszerrel akár az ország szükségletének 40 százalékát is képesek lehetnek fedezni. A dologban van azért egy kis csavar.
Amerikai kutatók szerint a piritben meglepően sok a lítium, ezért alkalmas lehet arra, hogy csillapítsa az egyre növekvő lítiuméhséget.
Portugália nem Magyarország. Van, ahol semmilyen érdek nem írhatja felül a szabályokat és a helyiek jogos érdekeit. És ahol a kormányfői székbe kerül a korrupciógyanú. Íme a botrányba fulladt projektek, valamint a vizsgálatok célpontjául szolgáló hazai és külföldi vállalatok.
Az akkumulátorok fő alapanyagának számító lítiumnak jelenleg magas a világpiaci ára, mert nagy rá a kereslet, és kevés van belőle. Amerika viszont fordíthat a trenden.
Januárban a svéd állami bányászati vállalat, az LKAB több mint 1 millió tonna ritkaföldfémet fedezett fel Kirunában, Svédország legészakibb városában. Ez a legnagyobb ilyen jellegű lelőhely Európában, és az EU következő évtizedekre szóló egyik nagy programjának szimbólumává válhat. Az Európai Bizottság bemutatott egy javaslatot a kritikus fontosságúnak minősített nyersanyagok jövőbeni beszerzéséről.
Tom Hegen német fotós a levegőből készített képeket a chilei lítiumbányászatról.
Európa legnagyobb lítiumbányáját szeretné felépíteni egy brit-ausztrál vállalat a nyugat-szerbiai Jadar-völgyben. A lítium nélkülözhetetlen az elektromos autók akkumulátoraihoz, a kontinensen pedig nincs még egy ekkora lelőhely. Hónapokon át tartó tiltakozó akciók és a közelgő parlamenti választások hatására a környezetpusztító bányanyitást leállították. De megúszhatja-e egy helyi település a falurombolást, ha a gazdasági érdekek az ellenkezőjét diktálják? A Deutsche Welle riportja.
A szaúd-arábiai tudósok kidolgoztak egy eljárást, amivel a tenger vizéből is ki lehetne nyerni a lítiumot. Ott 5000-szer több van ugyanis, mint a szárazföldön.