A kormánypárti sajtó luxusnyaralással és lengén öltözött nőkkel támadja a fővárosi közműcégek vezetőjét
Mártha Imre a kormányközeli lap értelmezésében szórja a pénzt. Mártha viszont úgy reagált: ilyenről szó nincs.
Mártha Imre a kormányközeli lap értelmezésében szórja a pénzt. Mártha viszont úgy reagált: ilyenről szó nincs.
Kérdéses, hogy az önkormányzatokra kiterjesztett rezsicsökkentés alá beférnek-e a távhőszolgáltatók. Úgy tűnik, a közlekedési cégek nem.
A nőt a közművek nevében kereste meg valaki, hogy egy 1340 forintos elmaradást behajtson rajta. De ennél sokkal többet zsákmányolt.
A támogatásból jut béremelésre és veszteségrendezésre is, egy új törvénynek köszönhetően pedig jóval kevesebb közműadót kell majd fizetniük.
Az első hullámnál szinte azonnal léptek a szolgáltatók. Ez most elmaradt.
Hatalmas a szakadék a között, hogy milyen változásokra lenne szükség a klímaváltozás hatásainak csökkentése érdekében, és hogy ténylegesen mi történik a közműszektorban.
Vezetőváltás árulkodik a felcsúti milliárdos energiapiaci terjeszkedésének valódi irányáról, miközben Putyin tárgyalásai új lehetőséget is felvillantottak a milliárdos előtt.
Meglepetésszerűen érkező több százezer forintos számlával, hetekig tartó bürokratikus útvesztővel találkozhatnak azok, akik nem figyeltek eléggé a közművekkel kapcsolatos papírmunkára. Náluk rosszabbul csak azok járnak, akik a tévé- vagy internetelőfizetésük miatt kerülnek bajba.
Ha április 13-áig nem sikerül megállapodni a béremelésről, demonstrálni fognak a fővárosi közműcégek dolgozói.
A számvevőszék munkatársai három város - Záhony, Tiszaújváros és Gyöngyös - önkormányzati többségi tulajdonú távhőszolgáltató társaságainak 2008 és 2012 közötti működését ellenőrizték. Azt tapasztalták, hogy az önkormányzati többségi tulajdonú cégek gazdálkodása számos problémát vetett fel, jelentős hiányosságokat mutatott a cégek számviteli szabályozottsága, számviteli gyakorlata, önköltségszámítása.
Az önkormányzatok figyelmeztették a kormányt, hogy a jelenlegi formában nem folytatható a rezsicsökkentés, mert a közüzemi cégek nem képesek kigazdálkodni a veszteségeket.
A mérőórákkal kapcsolatos összes költség a cégeket terheli, a Főgáznál teljes fogyasztóvédelmi átvilágítást rendelnek el, az Elmű-Émász ügyében pedig teljes kivizsgálás jön – derült ki szerdán Giró-Szász András kormányszóvivő és Németh Szilárd rezsibiztos közös sajtótájékoztatóján. Az alapdíjról, illetve a fejlesztési feladatokról és a számlázással kapcsolatban felmerült problémákról egyelőre nincs döntés. Pedig a fenyegetőző kormányzati felvezető alapján mindenki erre számított.