Orbán Viktor második lányának cége a könyvpiacban látja a jövőt
Érdekes egybeesés, hogy az Art Related Solution Képzőművészeti Galéria és Tanácsadó Kft. az MCC-Libri-ügy előtt egy hónappal bővítette a tevékenységi körét.
Érdekes egybeesés, hogy az Art Related Solution Képzőművészeti Galéria és Tanácsadó Kft. az MCC-Libri-ügy előtt egy hónappal bővítette a tevékenységi körét.
Reagált a könyvesbolthálózat arra, hogy aktivisták az egyik boltjuk előtt ingyen vagy adományért osztogatnak általuk tiltottnak nevezett könyveket a homofóbtörvényre és a könyvfóliázásra válaszul.
A szerzők között van némi pánik, de a legtöbben kivárnak, miután a Libri Csoport majdnem százszázalékos tulajdonosa lesz a kormány janicsárképzőjenként is emlegetett Mathias Corvinus Collegium. Kérdés, hogy a NER számára csak üzlet, vagy a kultúrharc része lesz a Libri-univerzum megszerzése? Ha az utóbbi, akkor tovább szűkítheti a NER-en kívüli szellemi világot, ha cenzúrázni nem is fogja tudni.
Az eddigi közvetett kisebbségi tulajdonos MCC válik a hazai könyvkereskedelmi és -kiadói piac meghatározó szereplőjének kis híján százszázalékos tulajdonosává.
Minden idők legnagyobb Ünnepi Könyvhetét rendezik meg az idén, miközben egyik válság a másik után sújtja a világot. Az orosz–ukrán háború miatt még borsosabb ára lesz az amúgy is drasztikusan dráguló papírnak, a vásárlóknak viszont az infláció miatt megy össze a pénztárcájuk.
Franciaországban egy négy évtizedes jogszabály szerint ugyanis a könyveket azonos áron kell eladni, amibe nem fér bele az ingyenes kiszállítás sem.
A pécsi cég már visszaszerezte az alexandra.hu online felületet is. A vállalat renoméját a cégvezetéstől eltiltott Matyi Dezső lánya, Matyi Alexandra igyekszik helyreállítani.
Nem politikai vihar, hanem az üzlettársak válása áll a Libri körül kirobbant balhé hátterében.
Hollandia és Magyarország sem földrajzilag, sem nyelvileg nincs közel egymáshoz, ehhez képest igazán meglepő, hogy akármelyik magyar művet szánják is külföldi piacra a magyar könyvkiadók, a hollandok az elsők között csapnak le rá. Nem véletlenül: a magyar íróknak egyfajta kultusza alakult ki Hollandiában. Márai Sándor A gyertyák csonkig égnek című regénye például már 39 újrakiadást élt meg. De a könyves vonzalom kölcsönös, van ugyanis olyan magyar kiadó, amelyik presztízskérdést csinál abból, hogy a holland gyerekirodalom része legyen a repertoárjának.
Márai Sándor, Krasznahorkai László és Konrád György szövegeiben is otthonosan mozognak a holland olvasók, de a profi műfordítások mellett egy történelmi epizód is szerepet játszott abban, hogy a hollandok közül sokan beleszerettek a magyar irodalomba – az írókba pedig néha szó szerint is.
A Mathias Corvinus Collegium Alapítvány tárgyalást kezdett a Libri-Bookline Csoport stratégiai kisebbségi tulajdonának megvásárlásáról.
Az Európai Bizottság hozzájárulását kéri a lengyel kormány és az elnök, hogy 0 százalékosra vihessék le a könyvek áfakulcsát.