Ilyen a láthatatlan arcmaszk: privát légfüggöny véd a kórokozók 99,8%-ától
Egy amerikai startup légfüggönnyel, azaz tulajdonképpen láthatatlan arcmaszkkal védené az ipari dolgozókat a levegőben keringő kórokozóktól.
Egy amerikai startup légfüggönnyel, azaz tulajdonképpen láthatatlan arcmaszkkal védené az ipari dolgozókat a levegőben keringő kórokozóktól.
Mint egy légfrissítő spray használata, olyan egyszerű lesz a jövőben mentesíteni a kórokozóktól egy helyiség levegőjét a Reckitt megoldásával.
A Balaton nyugati térségében a foltos nádiposzáta és a barkóscinege egyedein az Afrikában elterjedt Hyalomma rufipes kullancsfaj összesen tíz példányát azonosították az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) és az Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE) közös kutatócsoportjának tagjai.
A klímaváltozás leginkább az egyre emelkedő hőmérséklet okozta problémákkal fenyegeti az egészségünket, legyen szó újabb kórokozók, az ezeket hordozó rovarok, vagy újabb betegségek, kórképek megjelenéséről. Vagy akár csak arról, hogy az enyhe telek miatt már alig van pollenmentes időszaka az évnek. A közvetlen környezetünkben tapasztalható kedvezőtlen változások nyomán egyre kevesebb a tiszta kórkép, és egyre fiatalabbaknál diagnosztizálnak például rákos megbetegedéseket. A klímaváltozás egészségre gyakorolt hatásait Dr. Páldy Annával, a Nemzeti Népegészségügyi Központ tudományos tanácsadójával és Dr. Balaicza Erika belgyógyász orvossal jártuk körül.
Kézmosás, fertőtlenítés, könyökbe tüsszentés, maszkviselés, távolságtartás, az elhasznált levegő lecserélése, tisztítása – sokunk számára unalomig ismert óvintézkedések, így a koronavírus-járvány második évében. Pedig jobb, ha megjegyezzük, és gyakoroljuk, akár otthon is, mert nem csak a koronavírus terjed hatékonyan zárt térben.
Akár bélfertőzésről, akár vérmérgezésről, akár a kórokozók által okozott fertőzésekről van szó, emelkedő tendencia figyelhető meg.
Riasztó tanulmány jelent meg a Science magazinban, a kórházakban az ápolók tulajdonképpen segítik a veszélyes, ellenálló kórokozók terjedését a munkájukkal.
Két hete gyakorlatilag megtiltották a fertőzéseknek különösen kitett egyetemi klinikán a gumikesztyű használatát, kivéve a fekélyambulancián és a műtőben. Az orvosoktól a takarítókig mindenki nejlonkesztyűt használ, illetve a kórokozók terjedésétől tartó dolgozók elkezdték saját maguk megvenni a gumikesztyűket, dobozát 3-4 ezer forintért. Az intézkedés oka, hogy egyik nap elfogyott a kesztyű a műtőben. A Semmelweis Egyetem mindezt cáfolja, azt írják, hétfőn munkavédelmi ellenőrzés volt a klinikán, de nem tártak fel hiányosságokat.
Veszélyes és gyakran halált okozó, bioterrorizmushoz is felhasználható baktérium szabadult ki tavaly egy Louisiana állambeli főemlőskutató-központ szuperbiztonságos laboratóriumából – jelentette helyi idő szerint vasárnap a USA Today című napilap. A hatóságok az újság szerint azt mondták, hogy az embereket semmilyen veszély nem fenyegeti, bár a szennyezés kiterjedését egyelőre nem ismerik.
Összesen tizennégy megyét érint már a kéknyelv-betegség, és az ország területének kétharmad részén kellett korlátozó intézkedéseket bevezetni a megbetegedések miatt – mondta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal szakmai főtanácsadója egy veszprémi konferencián szerdán. Földi Zsolt szerint beteg állatokat Békésben, Csongrádban és Bács-Kiskunban találtak, de korlátozásra jóval nagyobb területen van szükség.
Gyorsan végezhető csíramentesítés azzal a könnyen kezelhető plazmalámpával, amelyet veszélyes kórokozók elpusztítására fejlesztett ki egy ausztrál, kínai és hongkongi kutatókból álló csoport.
„A lázcsillapítás egyetlen célja, hogy javítsuk a beteg rossz közérzetét, nem pedig az – amit a mai napig sokan...