Magyarország közös jogi intézetet hoz létre Lengyelországgal a "liberális ideológia" elnyomásával szemben
A két ország közösen lép fel az Európai Bizottság migrációs paktuma ellen.
A két ország közösen lép fel az Európai Bizottság migrációs paktuma ellen.
Az igazságügyi miniszter szerint a bizottság diszkriminatív módon járt el.
Magyarország mellett Lengyelországot és Csehországot is elmarasztalták, mert megtagadták menedékkérők áthelyezésére szolgáló ideiglenes mechanizmus teljesítését, ami uniós kötelezettségük lett volna.
Közzétette az Európai Bíróság a főtanácsnoki indítványt a Magyarország, Lengyelország és Csehország ellen, a menekültek be nem fogadása miatt indított eljárásban.
Donald Trump, Facebook, egészségügy – ezek a témák is előkerültek a Kormányinfón, ahol Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Hollik István kormányszóvivő válaszol a sajtó kérdéseire. Előtte elmondták, mit miért tesz a kormány.
A magyar kormány képviselője szerint önkényesen, politikai megfontolások alapján, jogsértő módon kezdeményeztek eljárást az érintettek – Csehország, Lengyelország és Magyarország – ellen.
Magyarország pedig megírta válaszában: továbbra is jogsértőnek tartja a keresetet.
A német belügyminiszter lényegében azt mondta: készek felhagyni a menekültek kvóta szerinti elosztásáról szóló vitával.
Hivatalosan is megérkezett az Európai Bizottság keresetlevele az Igazságügyi Minisztériumba arról, hogy a testület megindítja az eljárást az Európai Bíróság előtt Magyarország ellen az uniós menekültkvótákról szóló döntés elutasítása miatt - közölte a tárca az MTI-vel.
Orbán Viktor elferdíti a tényeket címmel közölt véleménycikket a Deutsche Welle azután, hogy a magyar miniszterelnökkel terjedelmes interjú jelent meg a hétfői német Bildben. A szerző, Bernd Riegert szerint az EU-nak nem lenne szabad megengednie, hogy Magyarország kibújjon a kvótaelőírások teljesítése alól.
Orbán minden, itthon jól megszokott fordulatát bevetette a német Bildnek is.