Újabb vádat emeltek Schadl György ellen, amiért nem jelentett be egy korrupciós ügyet
Egy végrehajtójelölt az irodája nyereségének 85 százalékát adta volna Schadl alkalmazottainak, amiért kedvezően bírálták el pályázatát.
Egy végrehajtójelölt az irodája nyereségének 85 százalékát adta volna Schadl alkalmazottainak, amiért kedvezően bírálták el pályázatát.
Kínában folytatódik a korrupcióellenes kampány, melyet Hszi Csin-ping elnök több mint egy évtizede folytat, hogy megerősítse hatalmát. Most a 60 ezer milliárd dolláros pénzügyi világ van soron Kínában.
Korrupciós botrány miatt rendült meg Fumio Kisida kormánya Japánban, négy miniszter volt kénytelen lemondani egy 500 millió jenes csúszópénzkassza miatt. A kormány népszerűsége eleve mélyponton van, elsősorban a magasnak ítélt 3,3 százalékos infláció miatt.
Portugália nem Magyarország. Van, ahol semmilyen érdek nem írhatja felül a szabályokat és a helyiek jogos érdekeit. És ahol a kormányfői székbe kerül a korrupciógyanú. Íme a botrányba fulladt projektek, valamint a vizsgálatok célpontjául szolgáló hazai és külföldi vállalatok.
F. Vivien nem emlékszik, ki hozta létre és pontosan ki és hogyan szerkesztette azokat a táblázatokat, amikkel éveken keresztül dolgozott. A koronatanú egy ponton elismerte, hogy vallomásainak egy része feltételezéseken alapul.
Több közös – a hatóságok által is lehallgatott – megbeszélés zajlott Koller Mihály Dávid, a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. Orbán-családdal is üzletelő felszámolóbiztosa és a korrupcióval vádolt Schadl György volt fővégrehajtó között. Úgy tűnik, voltak közös ügyeik.
Egy hangfelvétel alapján valakik utasíthatták a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökségét, hogy maradjanak posztjukon azután is, hogy megbukott korrupció miatt a kar volt elnöke, Schadl György.
Temirbek Erkinov elfogása ellenére az alap tőkéjét 16-ról 50 millió dollárra emelik.
A politika és a bulvár mindig is szoros kapcsolatot ápolt egymással Ausztriában, de nemrég egy korrupciós ügy kapcsán kitálalt egy fontos szereplő, ami házkutatáshoz vezetett a második legnagyobb osztrák bulvárlapnál. Állami hirdetések, pozitív szerkesztői hozzáállásért cserébe – Ausztria tényleg rászolgált, hogy bulvárdemokráciának nevezzék?
Házi őrizetbe kerül, de más lakásba kell mennie, mint gyermeke apjának, aki szintén gyanúsított az ügyben.
Hadházy Ákos kitart amellett, hogy Rogán Antal minisztert, a feleségét és a kabinetfőnökét takarhatja a Schadl–Völner-ügyben előkerült “Tóni. Barbara és Ádám”, ezért kérdésekkel sorozta meg a legfőbb ügyészt a témában. Polt Péter válaszait így foglalnánk össze: ki tudja, de mindegy is.
Néhány bekezdéses hírecskékben emlékezik meg a kormánysajtó arról, hogy megkezdődött az utóbbi évek legsúlyosabb korrupciós botrányának bírósági eljárása. Már ha egyáltalán megírja, mert a fideszes média túlnyomó része egyszerűen elhallgatja.