Egereken mutatták ki: akár rákot is okozhat a böjtölés
Amerikai kutatók vizsgálata szerint a böjtölés hatására az egerekben szaporodni kezdtek az őssejtek, amelyek akár daganatot okozó sejtekké is válhattak.
Amerikai kutatók vizsgálata szerint a böjtölés hatására az egerekben szaporodni kezdtek az őssejtek, amelyek akár daganatot okozó sejtekké is válhattak.
A fogyásnál sokkal többet nyerhetünk, ha hozzászoktatjuk magunkat ahhoz, hogy időszakosan megvonjuk magunktól az ételt.
A böjt annyit jelent, mint tartózkodni az ételtől és/vagy italtól egy bizonyos ideig. A vízböjt pedig annyit jelent, mint úgy böjtölni, hogy közben csak vizet, esetleg (üres) teát vagy kávét iszunk.
Havonta öt napig imitálja a koplalást, az eredmények biztatók.
Mi az a mikrobiom és mi a kapcsolata az egészségünkkel? Miért kell ezzel foglalkozni? Miért jó ötlet a koplalás és miért kulcsélelmiszer a nyers zöldség? Legyen-e dietetikusunk? Ezekről a kérdésekről beszélgettünk Dr. Schwab Richárd gasztroenterológussal és Dr. Tkacsik Márta elméleti matematikussal, a Patikakert Ökogazdaság alapítójával.
Belegondolt már mi történne, ha kihagyna pár étkezést? A testében ilyenkor lezajló folyamatok ártalmasak, leírjuk, miért.
A Salk Intézet biológusai rávilágítottak arra, hogy egyáltalán nem mindegy hogyan eszünk: az elhízás megelőzése szempontjából fontos a rendszeresség, és a hosszú koplalás képes felülírni a magas zsírtartalmú étrend káros hatásait – legalábbis kísérleti egerekben.
A mai tizenéves lányokról egy dolgot biztosan kijelenthetünk, mégpedig azt, hogy a súlyuk megszállotjai. Ennek érdekében pedig hajlandóak lemondani a reggeliről, de olykor még az ebédről is.
A Scala balettkarának minden ötödik táncosnője táplálkozási problémákkal küzd, tíz balett-táncosnőbôl hétnek elmarad a...
A túlsúly káros az egészségre, ez ismert tény. De ennek pont az ellenkezője, az, hogy a mérsékelt éhezés egészséges volna, kevésbé köztudott. Pedig kutatások igazolták – bár vannak olyan tudományos eredmények is, amelyek árnyalják a képet.
Továbbra sem tudják megfejteni az orvosok annak a 83 éves indiai jóginak a titkát, aki állítása szerint hetven éve nem vett magához táplálékot és folyadékot.
Katonai orvosok próbálják megfejteni egy 83 éves indiai jógi titkát, aki azt állítja, hogy több mint hét évtizede nem vett magához táplálékot és folyadékot, és minden energiáját a meditációból nyeri.