Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#kiberháború

Tech Bábel Vilmos

Oroszország egy másik háborút is indított, és abban szintén nem áll nyerésre

Az orosz–ukrán kiberháború nem február 24-én kezdődött, és nemcsak Ukrajna területén zajlik, de a szereplői ugyanazok, mint a hagyományos fegyverekkel vívott konfliktusnak: hadseregek és titkosszolgálatok, ezek külföldi támogatói, lelkes amatőrök és nagyvállalatok. És persze mi mindannyian, mert a kiberháború nemcsak hírszerzés és zsaroló vírusok, hanem legalább annyira dezinformáció és befolyásolás.

Világ Németh András

Láthatatlan fegyverekkel harcolnak egymás ellen a világ nagyhatalmai

Csak a jéghegy csúcsát mutatta meg a napokban a The New York Times, amikor arról írt, az amerikaiak bedurvultak, és olyan rosszindulatú programokat telepítettek az orosz energia- és egyéb kulcsfontosságú hálózatokba, amelyek a megfelelő kód megadása esetén megbénítják az ellenfél kritikus infrastruktúráját. A „trójai falovak” bejuttatása ugyanis csak része a nagyhatalmak között már évek óta egyre keményebb eszközökkel dúló, szabályok nélküli kiberháborúnak.

Itthon hvg.hu

Kórházak elleni terrortámadást modelleztek az első Nemzeti Kiberversenyen

Kórházak elleni kibertámadással egybekötött robbantássorozatot modelleztek le a versenyzők az első Nemzeti Kiberversenyen. A versenyzők szerint a pánik az egyik legnagyobb ellenség, a megfelelő reakció pedig a szervezettség és a megfelelő tájékoztatás. Az is kiderült, hogy miért nem dolgoznak nők a kibervédelemben és hogy ez miért nem igaz.

Tech MTI/hvg.hu

Mások is csatlakoztak az ISIS elleni totális kiberháborúhoz

Új fronton zajlik a totális háború, amit az Anonymus kezdeményezett. A terroristák által kedvelt Telegram üzenetküldő közölte, hogy blokkolják az iszlamisták propagandaüzeneteit. Az utóbbi egy hétben 78 olyan csatornát blokkoltak, amit dzsihadisták használtak, és könnyebbé tették a kifogásolható tartalmak jelentését is.