Lelkesen számoltak be a Bajcsy-Zsilinszky kórház megújult kardiológiai osztályáról, ami valójában a VIP-részleg lehet
Az intézmény tagadja, hogy lenne náluk VIP-osztály.
Az intézmény tagadja, hogy lenne náluk VIP-osztály.
Tényleg csak a helytelen életmód tehet a szív-és érrendszeri problémákért? Mennyire a mi felelősségünk, ha megbetegszünk, és mit tud segíteni az orvostudomány? Miben különböznek a nők tünetei szívprobléma esetén? Hogyan lehet felismerni a korai szívbetegséget, és milyen hatása van a sónak a szívre? Egészségpodcastunk legújabb adásában erről is beszéltünk Andréka Péterrel, a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet főigazgató főorvosával.
Jelenleg a szaúdi King Faisal Specialist Hospital & Research Center az egyetlen olyan kórház a világon, amely gyerekeken is képes robotokkal műtéti beavatkozást elvégezni.
Míg Magyarországon az infarktuson átesett emberek 23 százaléka egy éven belül meghal, Svédországban ugyanez ez az arány 13 százalék. Sokan mégis jobban félnek a daganatos betegségektől, mint a szív- és érrendszeri kórképektől. Toldy-Schedel Emil kardiológus, a Budapesti Szent Ferenc kórház főigazgatója a hvg360-nak adott interjúban arról beszélt, kinek a felelőssége, ha a beteg nem ismeri fel a korai tüneteket, valamint arról is, milyen következményei lehetnek, ha nem jut el rögtön a területi kardiológiára.
Sok beteg van, aki anyagi okok miatt nem tudja igénybe venni a magánellátást.
Meg volt elégedve az ellátással.
A szívelégtelenség a felnőtt népesség két százalékánál jelentkezik, ennek megfelelően világszerte hozzávetőlegesen 64 millió, az Európai Unióban 15 millió, hazánkban pedig 200 ezer embert érint. Ugyanakkor a betegség közel sem annyira közismert, mint más hasonlóan halálos kórképek. Pedig egy nemrég közzétett nemzetközi tanulmány szerint több mint 10 százalék a szívelégtelenségben szenvedők egyéves halálozási aránya – veszélyesebb, mint néhány gyakoribb ráktípus. De vajon mit jelent pontosan, ha valaki szívelégtelenségben szenved, mik a tünetei, hogyan diagnosztizálható, létezik rá modern terápia?
Rétvári Bence államtitkár közölte, hogy a kórház rendelőintézetében július 3-ától újraindulhat a szakrendelés.
Az érintett kórház szülészetét januárban zárták be hasonló okokból.
„Zoli" nem döntött a kutatóintézetnek álcázott lakások felszereltségéről a pályázati határidő előtt. Az érintett cég ügyvezetője szerint nem csalták el az uniós pénzt, két külön projektről van szó.
Hétfőn újabb, ereje teljében lévő, folyamatos orvosi felügyelet mellett játszó sportolónak állt meg a szíve, az amerikaifutball-játékos Damar Hamlin jelenleg kritikus állapotban van. Mi áll a szívmegállások mögött, valóban ennyire gyakoriak-e, és mit tehetünk átlagemberként, hogy ne történjen velünk sem hasonló tragédia, ha sportolunk? Erről kérdeztük Dr. Andréka Péter kardiológus főorvost.