A Spar nevében fut egy játék a Facebookon, semmiképp se dőljön be neki
A Spar Magyarország a Facebookon figyelmezteti a felhasználókat, visszaélnek a cég nevével, sem a Spar, sem az Interspar nem hirdetett ott nyereményjátékot.
A Spar Magyarország a Facebookon figyelmezteti a felhasználókat, visszaélnek a cég nevével, sem a Spar, sem az Interspar nem hirdetett ott nyereményjátékot.
Több kamu profil is azt állítja, hogy a bejegyzésben megjelölt felhasználók hajszárítót nyertek, valójában azonban csak az adataikat akarják ellopni.
A Wizz Air arculati elemeit felhasználva terjesztenek kamu nyereményjátékot ismeretlen csalók. A felhíváshoz weblap és Facebook-oldal is tartozik, mindkettő átverés.
Születésnapot ünnepelnek, ezért ingyenpólókat és -cipőket osztogat az Adidas, aki nem elég gyors, lemaradhat – így szól az a valótlan felhívás, amely a Facebook magyar részén is terjed már. Az átverés a trükkösebb fajtából való, ha rákattint, a pénze bánhatja.
Személyre szabott üzenettel szólítják meg a felhasználókat azok a weboldalak, melyeket egy kártékony program nyit meg a böngészőben. Nyereményt ígérnek, valójában az adatainkra és a pénzünkre utaznak. Aki nem elég figyelmes, azt több százezer forinttal is megrövidíthetik.
Szörnyen magyartalan, mégis van, akit megtéveszt az az e-mail, ami nagy nyereménnyel kecsegteti a Facebook-felhasználókat. A feladó első ránézésre Mark Zuckerberg.
Egy "gyönyörű szép 0 km-es" autót lehet nyerni a Facebookon? Vagy egy nagyképernyős tévét? Esetleg egy komplett ülőgarnitúrát? Csak egy lájkolást és/vagy egy megosztást kérnek érte? Ha felmerül önben a gyanú, hogy kamu nyereményjátékról van szó, vessen egy pillantást listánkra. Igyekszünk minél teljesebbé tenni, frissen tartani, hogy minél kevesebb embert vezethessenek meg a facebookos csalók.
Napi szinten tucatjával jelennek meg a Facebookon a könnyen azonosíthatóan átverési céllal létrehozott nyereményjátékok. Mutatjuk a legújabbat. Röviden átvesszük azokat a szempontokat, melyek alapján gyorsan rájöhet bárki, ha átveréssel áll szemben.
"A szövegértés komplex fogalom, amely a szövegekkel folytatott párbeszédet, az olvasó tapasztalatainak integrálását, az egymásra épülő gondolkodási műveletek alkalmazását is magában foglalja" – szól a definíció. Úgy tűnik, az alábbi, paródinak szánt bejegyzés kapcsán ezreknél akad el valahol ez az összetett folyamat.
Tudjuk, hogy lehetetlenség felderíteni az összes kamu nyereményjátékot a Facebookon – de azért a legpofátlanabbakat megpróbáljuk leleplezni. Luxus, egyedi Samsung telefon jöhet?