Legalább öten haltak meg az Egyesült Államokban tomboló hóviharban
Hét amerikai államban rendkívüli állapotot hirdettek, több száz közlekedési baleset történt, iskolákat kellett bezárni az ítéletidő miatt.
Hét amerikai államban rendkívüli állapotot hirdettek, több száz közlekedési baleset történt, iskolákat kellett bezárni az ítéletidő miatt.
A kiszivárgott dokumentumok szerint a <strong>„racionalizáció”</strong> 16 intézményt érintene. A helyi szereplőkkel nem egyeztettek, cserébe már jövőre jöhet az átalakítás.
A Wesley-iskola köré szervezték az életüket, a munkát, a lakhatást azok a budapesti szülők, akiknek két autista gyermekük járt Iványi Gábor iskolájába. Majd hirtelen kihúzták alóluk a talajt, hat nappal a tanévkezdés előtt a kormány megszüntette az iskola működési engedélyét, és két napra rá a szegedi intézményekét is. Így rengeteg sajátos nevelési igényű gyerek maradt megfelelő ellátás nélkül.
Lettországban hasonló problémákkal küzdenek az iskolák, mint Magyarországon – a tanulók különleges módját választották a tiltakozásnak.
Iskolabezárásokra készül az Orbán-kormány, de a kis létszámú, jellemzően leszakadó térségekben található intézményekre csak az önkormányzati választás után kerülne lakat.
Az intézménybe nagyjából száz hátrányos helyzetű diák járt, többségük mélyszegénységben élő családok gyermeke.
A tankerület szerint nem intézménybezárásról van szó, csak "szüneteltetik az oktatást."
A gyerekeknek mostantól máshová kell iskolába járniuk, lesz például, aki egy konténer-osztályteremben fog tanulni.
A tanárok közt is egyre több a fertőzött Romániában.
Viszont amint megvan a 2,5 millió beoltott, úgy nyithat az összes bolt. Ezt húsvét hétfő utánra várja a kormány.
A legtöbb helyen 1000-1100 forintért lehet kétfogásos ebédet rendelni, az éttermek így próbálják túlélni a lezárásokat.
Lett volna idő értelmesebb rendelet kidolgozására.