Élet+Stílus hvg.hu 2022. június. 18. 12:35

Végleg bezár egy iskola Tolnában, mert nincs elég diák

A gyerekeknek mostantól máshová kell iskolába járniuk, lesz például, aki egy konténer-osztályteremben fog tanulni.

Végleg bezár az iskola Tolna város Mözs településrészén, mert a 2022-23-as tanévre mindössze hét első osztályost írattak be, ez pedig éppen a fele a minimálisan előírt 14 fős osztálylétszámnak. Az új, korszerű iskola 1991-ben épült meg Mözsön, ahol viszont 2011-től már csak alsó tagozat működött, szintén a létszámhiány miatt – írja a Teol.hu.

Hozzáteszik: a mözsi iskola szegregátum területek környékén működik, magas a hátrányos helyzetű gyerekek aránya, így az iskolabezárás után az esélyegyenlőségi előírásoknak városi szinten már csak úgy lehet megfelelni, ha a mözsi 2., 3., 4. osztályokat integrálják a többi városi iskolába.

A városban nem a születésszám jelenti a problémát, hanem az, hogy sok gyerek nem a lakhelyén jár iskolába. Az iskolabezárás összesen 62 gyereket érint. A hét beíratott mözsi elsős egy másik városi iskola elsős osztályába kerülnek, a 2., 3., 4. osztályosok egy harmadik iskolába, aki pedig jövőre ötödikes lesz, egy negyedik iskolába járnak majd, ahol így már három 5. osztály indul szeptemberben, de mivel ennyi osztálynak itt nincs elég hely, átmenetileg egy konténer tanteremben is zajlik majd oktatás, így nem kell felújítani az egyik helyi, üresen álló iskolaépületet.

Appelshoffer Ágnes, Tolna polgármestere szomorúan vette tudomásul a mözsi iskola megszűnését, és még nem tudja, mi lesz a sorsa az iskolaépületnek – írja a Teol, hozzátéve, hogy mivel az iskolák fenntartását, majd az üzemeltetését is átvette az állam önkormányzatoktól, a mostani iskolabezárás már állami döntés volt.

hvg360 Farkas Zoltán 2025. január. 16. 12:16

A magyar kormányból teljesen hiányzik az önkritika, pedig elég gyatra a bizonyítványa – interjú Kopits György közgazdásszal

Új és új gazdaságpolitika között is nagy a különbség. Az argentin elnök teljesen szakított a peronista múlttal, míg a magyar kormány nem ismeri el a hibáit. Bár azt állította, hogy Magyarország jobban teljesít, de ez nem igaz – mondja Kopits György közgazdász, a Költségvetési Tanács első, 2011-ben lemondásra kényszerített elnöke, aki egy Buenos Aires-i magánegyetemen tart kurzust egyebek mellett az EU stabilizációs tapasztalatairól, eredményeiről és kudarcairól.