Tíz év börtönt kapott Angliában egy alternatív gyógyász, akinek tanácsára leállt az inzulinnal, és meghalt egy cukorbeteg nő
Hongchi Xiao a Paida Lajin terápiát népszerűsítette.
Hongchi Xiao a Paida Lajin terápiát népszerűsítette.
Amerikai kutatók olyan hatóanyag-kombinációt teszteltek egereken, amelyek 700 százalékkal turbózták fel az inzulint termelő sejtek működését. A hatás azután is megmaradt, hogy leállították a kezelést.
Bő száz évvel az inzulin felfedezése után belátható közelségbe került egy tűszúrásmentes megoldás. Pont úgy lehet bevenni, mint bármilyen más gyógyszert.
Megváltozhat az életük, jelentősen javulhat az életminőségük azoknak a brit cukorbetegeknek, akik hamarosan jogosultak lesznek a mesterséges hasnyálmirigy használatára. A készüléknek köszönhetően a betegeknek nem kell többé inzulinnal szúrniuk magukat.
Az inzulinhoz való egyszerűbb és olcsóbb hozzáférés módját dolgozták ki amerikai és brazil kutatók: genetikailag módosított teheneik inzulint is tartalmazó tejet adnak.
A béta-sejtekhez hasonló funkciókat kaphatnak egyes, a hasnyálmirigyben lévő sejtek, melyek aztán inzulint is termelhetnek. A megközelítés jelentős előrelépést hozhat a cukorbetegség kezelésében.
Kanadai kutatók szerint egy újonnan fejlesztett technológiával kiváltható lehet a jövőben az inzulininjekció. Sőt, az egérkísérletek ennél izgalmasabb eredményt is mutatnak.
Az egészségügy terén sokszor szó szerint életmentőnek bizonyulnak egyes innovációk. A TIME magazin összegyűjtötte az idei év 200 legjobb találmányát, melyekből most bemutatjuk azt a tizenötöt, melyek orvosi vonalon érdemelnek figyelmet.
Több szempontból is különleges az MIT kutatói által fejlesztett, bőr alá ültethető inzulinadagoló eszköz. Hasonló megközelítés ugyan volt már, ez azonban több részletében is kidolgozott, így tovább maradhat használható azoknál.
A Belügyminisztérium azt követően adott ki közleményt, hogy reggel nyilvánosságra került Takács Péter államtitkár levele, amiben inzulinhiányra figyelmeztette a háziorvosokat.
Mielőtt felírnának egy készítményt, az orvosoknak kellene meggyőződniük arról, hogy az kapható a gyógyszertárban.
Különös módszerrel lehet kezelhető a diabétesz, tudósok ugyanis sejtek átalakításával érhetik el, hogy az emberi szervezet újra képes legyen inzulint termelni.