A magyarok többsége megpróbál felkészülni a kibercsalók támadására
Egy hazai felmérésből kiderült az is, honnan tájékozódunk a legszívesebben.
Egy hazai felmérésből kiderült az is, honnan tájékozódunk a legszívesebben.
Nagy baj lehet, ha nem figyel: egy, az igazira hasonlító Decathlon honlapot hoztak létre a csalók, de néhány árulkodó jelből fel lehet ismerni. Mutatjuk, melyek ezek.
A szállásközvetítő portál fennállása óta talán legrosszabb szezonját éli: fizetési fennakadások, csalások, túlfoglalások jellemzik az idei nyarat.
A koronavírus-járvány miatti lezárások alatt megsokasodtak azok az esetek, amelyek során egyedülállókat igyekeznek átvágni ismeretlenek. Szakértők a közelgő Valentin-nap miatt is óvatosságra intenek.
Rossz magyarsággal, de még bőven a sokak által hihetőnek vélt határon belül megírt szöveggel próbálkoznak azok a kiberbűnözők, akik ezúttal nem telefonhívással, hanem a neten próbálnak pénzt kicsalni az OTP Bank nevében.
Saját számítógépét is megfertőzte egy billentyűzetfigyelő programmal az egyik nagyüzemben átverős leveleket küldő nigériai banda egyik tagja. Így találtak rá a biztonsági szakértők az átveréseikkel éves szinten közel egymilliárd forintos bevételt szerző csoportra.
2010-ben számos internetes csalásra derült fény, amelyben jóhiszemű vagy naiv embereket vertek át külföldi csalók. A segélyt kérő, örökséget, kincset, papagájt kínáló levelek mellett akkor is pórul járhatunk, ha bedőlünk egy-egy mesésnek tűnő használt autó alacsony árának. Bár a roham már lecsengőben van, ma is áldozattá válhatunk – elég, ha nagyon hiszünk a szerencsénkben. Az Autómenedzser.hu cikke egy konkrét hirdetés kapcsán járta körül a témát.
John Írországból, Isabel Portugáliából érkezett hazánkba, még 2004 körül.
Pénzkeresés az interneten egyenlő átverés? E-mailben és a közösségi oldalak üzenetküldő rendszerén keresztül akár naponta kaphatunk érdekes leveleket, amik jóhiszeműségünkre vagy a kapzsiságunkra apellálva üríthetik ki a pénztárcánkat - olvasható a Numlock Holmes blogon.