A hőhullámok újabb súlyos hatására mutattak rá a kutatók, komoly következményei lehetnek
Újabb rossz hír: kiderült, hogy nemcsak a rovarirtó szerek, de a hőhullámok is rontják a poszméhek szaglását, ami a beporzásra is hatással lehet.
Újabb rossz hír: kiderült, hogy nemcsak a rovarirtó szerek, de a hőhullámok is rontják a poszméhek szaglását, ami a beporzásra is hatással lehet.
Kínában is szenvednek a diákok az elhúzódó hőségtől, ami kihívás elé állítja az iskolákat.
Úgy tűnik, a hőhullámok, amelyek Kínát sem kerülik el, nemcsak az ottani embereket, hanem az autókat is megviselik, meglepő hatást okozva a járműveknél.
Volt olyan része az Antarktisznak, ahol júliusban 10 Celsius-fokkal tért el a hőmérséklet a megszokottól. A fő gondot a hőhullám hossza jelenti.
<strong>A magzat, a csecsemő, a kisgyerek, de még a tinédzser szervezete is jóval kitettebb a hőhullámoknak, mint egy egészséges felnőtté. Talán nem is gondolnánk, hányféle mentális következménye lehet pusztán annak, hogy hosszú napokon át olyan hőségben élnek gyerekek, mint amilyet az elmúlt két hétben elszenvedünk.</strong>
Alaposan próbára teszi a hetek óta tomboló hőség a gyümölcsfákat és a zöldségeket: a növények energiája a saját maguk hűtésére megy el, nem a termés növekedésére, amit ráadásul még napégés is fenyeget, miközben egyre kevesebb a talajnedvesség. Már a jövő évi virágrügyek is veszélyben vannak, az alma napsütötte felületén 44 Celsius-fokot mérnek, a kertészek már évek óta nem termelnek ilyenkor brokkolit vagy karfiolt. Az extrém forróság miatt a hazai termés ötöde eshet ki. A gyümölcsöknél idén a nyári hőség már csak a “hab a tortán” a tavaszi fagyok után.
Kánikulában sokkal kellemesebb a tenger mellett – még ha igazi felfrissülést nem is hoz a merülés. Dubrovniknál 29,7 fokos a víz hőmérséklete.
Politikusi beszédeket elemeztek egy német kutatóintézet szakemberei, hogy kiderüljön, tényleg hatással lehet-e a nagy meleg a nyelvezetük komplexitására. Az eredmény meglepő.
Minden jel szerint az odafigyelés és tudatos várostervezés nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy elviselhetőbbek legyenek a városok nyaranta. De mik azok a hideg levegős folyosók?
„Aki gyereket vagy állatot az autóban hagy a nyári hőségben, ezzel életveszélynek kitéve őket, az erre számítson” – közölte a rendőrség, miután betörte az ablakot.
Egyre súlyosabb erdőtüzek és hőhullámok sújtják Görögországot.
Idén először kapott ízelítőt Európa a klímaváltozáskori forróságból. A tudósok egyre nyilvánvalóbb halálos veszélyként említik a hőhullámokat. Az uniós döntéshozók mintha más csatornát néznének.