350 500 forintot fizettek egy 500 forintosért, amit Wittner Mária írt alá
Orbán Viktor dedikációja százezer forintot ért a szabadságharcos képviselő hagyatékából rendezett árverésen.
Orbán Viktor dedikációja százezer forintot ért a szabadságharcos képviselő hagyatékából rendezett árverésen.
Az ’56-os szabadságharcos fideszes képviselő által aláírt 500 forintos bankjegyet is árverésre bocsátották.
Sokan nem tudják, mi a teendő, ha az ember egy tetemes hitelt örököl elhunyt hozzátartozójától. A Bankmonitor szakértői sorba vették a lehetőségeket, amikkel kivédhetjük a kellemetlen meglepetéseket.
Az ígéretekkel ellentétben Kertész Imre Sorstalanság című regényének „munkanaplója” ez év tavaszán úgy jelent meg németül, hogy az írói vívódás „ritka szép emberi dokumentuma” magyarul hozzáférhetetlen. Mindez ismét felszínre hozta a Nobel-díjas író hagyatéka körüli anomáliákat. Ezekről kérdeztük a Kertész Imre Intézet egykori vezetőjét, Hafner Zoltán irodalomtörténészt.
A versek jellege ráadásul egyáltalán nem volt jellemző Tandorira.
Puskás Spanyolországban élő unokája is kapott osztalékot, de jóval kevesebbet, mint Szöllősi György.
Elfogtak a rendőrök egy budapesti nőt és egy szolnoki ügyvédet, akik szövetkeztek, hogy megszerezzék egy idős férfi hagyatékát.
Több fővárosi kerületben is belassult a folyamat, és nem csak a járvány miatt.
Az edinburgh-i herceg saját képei részben magángyűjtők kollekcióját, részben a királyi művészeti gyűjteményt gazdagítják.
Esterházy Péter könyvtára az Evangélikus Országos Gyűjteménybe, írói hagyatéka pedig a berlini Művészeti Akadémiához került. De volt-e más opció?
Örökölhetek adósságot? Mi lesz a sorsa a páncélszekrényben rejtegetett műkincsnek? Számít egyáltalán, hogy az örökhagyó rendelkezett valamiről még az életében? A bankszámla automatikusan az örököst illeti, vagy sem? Ilyen és ehhez hasonló közkeletű tévedéseket, illetve kérdéseket járunk körbe cikkünkben, interaktív formában.