WHO-jelentés: már nem a Covid a világ leghalálosabb fertőzéses betegsége
Igazából nem jó hír: már nem a Covid szedi a legtöbb áldozatot a világban a fertőzéses betegségek közül. A TBC lépett a helyére, pedig már ez is egy kezelhető kór.
Igazából nem jó hír: már nem a Covid szedi a legtöbb áldozatot a világban a fertőzéses betegségek közül. A TBC lépett a helyére, pedig már ez is egy kezelhető kór.
A fertőzés vélhetően vadállatoktól származhat.
Fertőzött szarvasmarhatelepet számoltak fel Bács-Kiskun megyében; a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) jelenleg a fertőződés eredetét vizsgálja – közölte honlapján a hatóság.
Egy olyan, Nobel-díjjal is elismert német orvos előtt tiszteleg ma a Google, akinek több halálos kór megállításában is komoly szerepe van. Milliók köszönhetik neki az életüket.
Az egyik technikusnál észlelt tébécés megbetegedés és a fertőzés veszélye miatt vizsgálatra küldték a Bécsi Állami Operaház 81 dolgozóját.
A WHO szerint a tbc elleni küzdelem jelentős eredményekkel járt, de még mindig naponta 4400 ember hal meg e betegségben.
Másfél évvel ezelőtt szüntették meg a kötelező tüdőszűrést, ennek megfelelően egyre kevesebben járnak a tüdőgondozókba. Miközben az Európában is unikális gondozóhálózat fokozatosan elhal, tüdőrákban csúcstartóak vagyunk. Az orvosok szerint a röntgen sem garancia, de mégis képes hamarabb kiszűrni a kórt, és a tüdőráknál az időfaktoron sok múlik. A legrosszabb esetben is meghosszabbítható a beteg élete, ám az egészségügyi kormányzat szerint ennek nincs jelentősége. Viszont a szakemberek már kísérleteznek egy olyan módszerrel, ami hatékonynak tűnik, és elterjedése a gondozói hálózatot is megmenthetné. Kérdés, lesz-e pénz a bevezetésre?
A kormány rendelettervezete újraszabályozza a tbc-szűrő vizsgálatokat: a javaslat a jövő évtől megszüntetné azt a lehetőséget, hogy szükség esetén kötelező szűrővizsgálatokat rendelhessenek el a hatóságok az ország egyes területein - írja a szerdai Népszabadság.