Gázzal is foglalkozó litván cégcsoport felé kacsingat a kormány kedvenc energiakereskedője
Megvásárolná a litván Achemos Groupot a MET Csoport. A társaság egyelőre nem kommentálta a litván lapértesülést.
Megvásárolná a litván Achemos Groupot a MET Csoport. A társaság egyelőre nem kommentálta a litván lapértesülést.
275 millió köbméter érkezik majd.
A miniszterelnök Európából kizárólag bukott és/vagy nyíltan Putyin-párti vezetőket hívott meg az augusztus 20-i ünnepségre, akik fellépését legfeljebb az indokolta, hogy a Nyugat láthassa: lám, a híresztelésekkel szemben Orbán Viktor nem maradt egyedül a kontinensen. A vendégek nagyobb részét kitevő türk testvérek megjelenése az egyre intenzívebb gazdasági kapcsolatépítés miatt már indokoltabbnak tűnik.
A groningeni gázmező az ellátásban leginkább B terv, arra az esetre, ha kiesnének a norvég források.
Sajátos meglátása van a házelnöknek.
Még Nyugat-Európa vezető hatalmai is nehezen tartják magukat a szolidáritás eszméjéhez, ha a saját gazdasági érdekeikről van szó, de ők legalább próbálkoznak. Egy megosztó gázvezeték története.
A hosszú távú elkötelezettséget erősítették a Gazprom vezérével folytatott megbeszélésen. Az eddig nyugat felől, kerülővel Magyarországra érkező orosz gázt a Török Áramlatba irányítják át az oroszok. Szijjártó Péter alá fogja írni a halasztott fizetésről szóló szerződést is.
A múlt héten jelentették be, hogy elszámolási vita miatt megszüntetnek minden szállítást, ehhez képest minden megy tovább a megszokott mederben.
Bár exporttilalmat hirdetett a kormány az energiahordozókra, ez nem ütközik a vészhelyzeti szabályokba, mert a kivételt jelentő bértárolásról van szó.
A lengyel és a bolgár kormány nem ment bele, hogy Moszkva egyoldalúan átírja a gázvásárlási szabályokat, a Gazprom ezért nem szállít állami gázcégeiknek. Fizikailag ettől még a két országba áramlik az orosz gáz, sőt az állami gázcégek is hozzájuthatnak orosz molekulákhoz – legfeljebb nem közvetlenül a Gazpromtól. A magyar kormány beadja a derekát Moszkvának, ettől függetlenül a helyzet nem a gáz árának csökkenése felé hat.
A Kreml szerint a két elnök a mariupoli civileknek nyújtott segélyről és az emberek evakuálásáról is beszélt.
Moszkva fegyverként használná a gázszállításokat, csak rubelben fogadna el fizetséget. Ezzel felrúgva már megkötött szerződéseket. Ennyi rubelt az orosz jegybank nélkül nem lehet leváltani, de enyhíteni kellene a nyugati szankciókat, amire az USA és az EU aligha lesznek hajlandóak. Ha Moszkva nem hátrál meg, az eddigi töredékére esik vissza a gázkereskedelem. Magyarországon elsősorban az állami MVM érintett.