1000-rel nőtt a kihalással fenyegetett fajok száma tavaly óta
A Természetvédelmi Világszövetség által összeállított, veszélyeztetett fajokat összegyűjtő Vörös listára összesen 6 ezerrel több faj került fel, mint tavaly.
A Természetvédelmi Világszövetség által összeállított, veszélyeztetett fajokat összegyűjtő Vörös listára összesen 6 ezerrel több faj került fel, mint tavaly.
Svéd kutatók még 2014-ben találták meg annak az ichtyoszaurusz néven ismert halgyíknak az egyik maradványát, ami azt mutatja, hogy az állat hamarabb élt, mint eddig gondolták.
A tudósok csak most fedezték fel a Proctoporus titans névre keresztelt gyíkot, aminek a farka hosszabb a testénél, áttetsző a szemhéja és az Andokban él.
Az amerikai Massachusetts állam hivatalos dinoszaurusza lett a fürgelábú gyík (Podokesaurus holyokensis) néven ismert, évmilliókkal ezelőtt élt őshüllő. Az erre vonatkozó törvényt szerdán írta alá Charlie Baker kormányzó.
A tudósok az őssejtek és némi génszerkesztés segítségével elérték, hogy a gyíkok farka tökéletes állapotban regenerálódjon.
A világ legnagyobb gyíkjának tartott komodói varánuszokból is egyre kevesebb példány él a klímaváltozás miatt átalakuló élőhelyük és az emberek pusztító tevékenysége miatt.
Videó is készült arról, ahogy felmászik a polcokra.
A szabadon garázdálkodó, aranyos házikedvencek elég komoly fenyegetést jelentenek a (náluk kisebb) ritka állatfajokra.
De akkor sem örült volna, ha nem vegán.
Már szinte a kezdetektől fogva felnőtt módjára képesek tanulni a fiatal ausztrál kéknyelvű szkinkek (Tiliqua scincoides) – derült ki egy ausztrál kutatásból.
Egy korábban nem ismert gyíkfajt azonosítottak kínai kutatók a kréta időszak hajnalán élő repülő dinoszaurusz megkövesedett példányának gyomrában.
A böhöm nagy gyíkok nem veszélyesek az emberre, de járataikkal rongálják az infrastruktúrát, és ürülékük fertőzéseket terjeszthetnek.