Megvette a főváros az E.On-tól a budapesti közvilágításért felelős céget
Az ügylet külön tőkebefektetést nem igényelt, a milliárdos vételárat a Budapesti Közművek hatékonyabbá tett működésével gazdálkodták ki.
Az ügylet külön tőkebefektetést nem igényelt, a milliárdos vételárat a Budapesti Közművek hatékonyabbá tett működésével gazdálkodták ki.
A szervezet elnöke szerint a főváros nem veszi komolyan a saját fenntartható közlekedési stratégiáját.
A beruházásra szerveződött projekttársaság szerint ezzel fontos akadály hárult el az építkezés megkezdése elől.
A Fővárosi Önkormányzat és a Budapesti Közművek egyúttal figyelmeztette az autósokat a várható időjárás miatt.
A főpolgármester úgy számol, hogy jövőre közel 100 milliárd forintot kéne Budapestnek befizetnie az államkasszába.
Ma újra heves viták zajlanak a XII. kerületi Turul-szoborról, miután a polgármesterré választott kutyapárti Kovács Gergely kampányában azt ígérte, eltávolítja a köztérről a sokak számára a nyilas terror – a környéken zajlott a világháború idején az egyik legnagyobb nyilas vérengzés – szimbólumaként megjelenő alkotást. 2005-ben, amikor a szobor felállítása körüli konfliktus zajlott, a HVG a turullal mint történelmi jelképpel is foglalkozott. Ezt a cikket közöljük most újra.
Kikérte a 444 a tanácsadók listáját, ismerős nevek vannak rajta.
Az Alkotmánybíróság ugyan nem hirdette ki győztesnek a Fővárosi Önkormányzatot a szolidaritási hozzájárulásról szóló, Budapest számára jelentős, százmilliárd forintos nagyságrendű jogvitában, de Kiss Ambrus főigazgató a HVG-nek azt mondta, több ponton mégis nekik adtak igazat a kormánnyal szemben, és az ügy még nincs lezárva.
Az olimpiáról gondolkodna közösen a főpolgármester a fővárosi frakciókkal, de azok közül a két legnagyobbal – a Fideszével és a Tiszáéval – egyelőre komoly vitája van Karácsony Gergelynek a fővárosi cégvezetők ügyében. A kormánnyal pedig az olimpia ügyében “újra kell gombolni a kabátot”, mert korábbi ígéreteit sem tartotta be – figyelmeztetett. Mindenképpen szeretne valamilyen népszavazást is a kérdésről, egyetértés esetén pedig a rendezés dátuma lehet 2036-tól 2044-ig bármi.
Szentkirályi a bizottsági elnökségekbe kötött bele, Vitézy felhívta a figyelmét egy szerinte fontosabb témára.
A fővárosi bizottságokba beül a Tisza, és két tanácsnokot is adna, viszont Magyar Péter a HVG-nek azt mondta, Karácsony Gergelynek több főpolgármesteri jogkörről kell lemondania. Beleszólást kérnek a cégvezetői pályázatok elbírálásába is. Lesz olyan előterjesztés az alakuló ülésen, amit a Tisza megszavaz majd, de például a képviselők fizetésemelését nem fogja.
Látszólag kibékíthetetlen ellentétek közepette, de megkezdődött a kompromisszumok keresése az új összetételű Fővárosi Közgyűlés alakuló ülése előtti napokban.