Itthon hvg.hu 2024. október. 11. 16:33

Összecsapott a Facebookon Szentkirályi Alexandra és Vitézy Dávid

Szentkirályi a bizottsági elnökségekbe kötött bele, Vitézy felhívta a figyelmét egy szerinte fontosabb témára.

„Szerinted kiknek az emberei a fővárosi bizottságok elnökei?” – tette fel a kérdést a Facebookon Szentkirályi Alexandra, a Fidesz volt főpolgármester-helyettese, aki visszalépése után egészen a budapesti Fidesz frakcióvezetői posztjáig repült.

Szentkirályi azért választ is ad, a négy fővárosi bizottságból hármat szerinte jószerivel elosztott egymás között Karácsony Gergely, Gyurcsány Ferenc és Magyar Péter, embereiket ültetve ezek élére, a negyediket pedig Vitézy Dávid vitte el.

Szentkirályi külön ki is emeli, hogy az Emberi Erőforrások Bizottságát kapta Keszthelyi Dorottya, a DK politikusa („Gyurcsány embere”), a Pénzügyi és Közbeszerzési Bizottságot elnökként Baranyi Krisztina viszi („Karácsony embere”), a Tulajdonosi Bizottság Orbán Árpádhoz került („Magyar embere”), a Klímavédelmi, Közlekedési és Városfejlesztési Bizottság pedig Vitézy Dávidnál landolt, akiről egy videójában azt mondta, hogy Magyar Péter nyomására kapta meg ezt a posztot.

„Karácsony pedig Gyurcsány embere. Így zárul a kör” – vonta le a következtetést.

A posztra kommentben reagált Vitézy Dávid, aki emlékeztette Szentkirályit, hogy „az előző ciklusban a Fidesz–KDNP adta a Pénzügyi Bizottság elnökét – akkor háttéralkut kötöttetek talán Karácsonnyal és Gyurcsánnyal? Vagy az a helyzet, hogy a bizottsági elnöki feladat a közgyűlési képviseletből adódó munka, ami eddig nektek se volt ennyire idegen?”.

Vitézy azt írta, hogy ő a bizottsági elnökségre munkaként, képviseletként tekint, majd felszólította Szentkirályit arra, hogy álljon ki ő is a lapunk által feltárt HÉV-ritkítás ellen.

Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.