Átlépte a kétezer forintos határt a fizikai dolgozók átlagos órabére az első negyedévben
A Trenkwalder szerint az ország legtöbb régiójának átlagórabérei között nincs jelentős eltérés, azok 1800-2000 forint közötti sávban mozognak.
A Trenkwalder szerint az ország legtöbb régiójának átlagórabérei között nincs jelentős eltérés, azok 1800-2000 forint közötti sávban mozognak.
Felmérték, hogy keresnek a fizikai dolgozók. Egy év alatt közel ötödével nőtt az órabérük, amiben szerepet játszott a minimálbér-emelés előrehozatala is.
Ettől azonban van eltérés országrészenként. Van, ahol 1900 forintot is eléri az órabér, másutt az 1400 forintot sem éri el. Tavalyhoz képest 10 százalék feletti a bérnövekedés, ami meghaladja még a középvezetők fizetésének emelkedését is, ám az infláció miatt a reálbér még csökkenhet is.
Budapest és Közép-Magyarország továbbra is kiemelkedik az országos átlagból, ezekben a régiókban 1900 forint körüli értékét mértek.
A jelenség nem tekinthető meglepőnek a szakértő szerint, mivel a cégek elvárásai is nagyobbak lettek.
Közép-Magyarországon és a fővárosban a legjobb a helyzet, az átlagórabér ott az 1900 forintos szintet is átlépte.
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 1388 forint volt idén az első negyedévben, 5 százalékkal magasabb az egy évvel korábbi 1326 forintnál – derül ki a Trenkwalder és a Moore Hungary elemzéséből, amelyről közleményben tájékoztatták az MTI-t szerdán.
Ez a negyedik negyedév adata, és majdnem 10 százalékkal magasabb, mint a korábbi.
Nőttek a fizikai órabérek, de még mindig óriási a különbség az egyes megyékben.
Az igazgatókét, vezető beosztásban dolgozókét nem.
Ez 21 százalékkal magasabb, mint az egy évvel ezelőtti adat.
Több mint ötödével, 1184 forintra nőtt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére a harmadik negyedévben az egy évvel korábbihoz képest, van olyan település, ahol az átlagos szint az 1600 forintot is meghaladja - derül ki a Trenkwalder és a BDO Magyarország közös közleményéből.