Megszavazta a nevelőtestület, hogy az NKE gyakorlóiskolája legyen az Óbudai Árpád Gimnázium
A fenntartóváltás ellen több százan tiltakoztak, sikertelenül.
A fenntartóváltás ellen több százan tiltakoztak, sikertelenül.
Csütörtökön békés demonstrációt tartanak a szülők, akik ellenzik, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kezébe kerülhet a gimnázium.
Az iskoláért a Nemzeti Közszolgálati Egyetem jelentkezett be.
A felsőoktatáséhoz hasonló modellváltás indulhat be a közoktatásban. Az érintetteket lerohanó fenntartóváltási dömping erősítené a kormány konzervatív nevelési elveit, növelve az esélyegyenlőtlenséget.
Más kérdés, hogy a végső döntést a fenntartó, azaz a Belügyminisztérium fogja meghozni.
A végső szót két héten belül mondhatja ki a szakminiszter, a szülők szava nem döntő.
Januárban még nagyon sürgős volt, hogy a szenátusokon átverjék a modellváltást néhány egyetemen, de most csigalassúsággal alakulnak az alapítványok. Ez pedig bizonytalan helyzetet teremt a dolgozók számára.
Júliustól a görögkatolikusok fenntartásába kerül a sok milliárdból kistafírozott Felső-szabolcsi Kórház. Ahogy Kisvárdán semmi, ez sem független a Fidesz exminiszter képviselőjétől, Seszták Miklóstól.
Az újonnan modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok között van olyan, amelyik semmilyen konkrét vagyonelemhez nem jut, de olyan is, amelyik csak üres telkeket kap. Két esetben a Corvinus Egyetemhez hasonlóan állami részvénypaketthez juttatják őket, sőt az egyik új fenntartó egy stadionos cég felét is megkapja.
Aggódva figyelik, ha az autonómia jogától bárkit megfosztanak.
Azért lesznek versenyképesebbek a magyar egyetemek azután, hogy átkerülnek az Innovációs és Technológiai minisztérium alá, mert a minisztérium "az innováció lehetőségeinek birtokában van" – ennyit tudni eddig a nagy Palkovics-tervről. A szakértők a politikai hátsó szándékon gondolkodnak, és van még jó pár tisztázatlan kérdés.