Zavar támadt az iráni vezetésben, a parlament ellenáll a fejkendőviselési törvényjavaslatnak
A jogszabály megosztja az iráni társadalmat, az elnök azt mondta, fennáll a veszélye, hogy némely dolgokat tönkretehetünk a társadalomban e törvény miatt.
A jogszabály megosztja az iráni társadalmat, az elnök azt mondta, fennáll a veszélye, hogy némely dolgokat tönkretehetünk a társadalomban e törvény miatt.
Az iráni elnök hangsúlyozta, a kormánynak nincs köze ezen tervekhez.
Az Azad Egyetem campusán sétált, amikor tetten érte az erkölcsrendőrség, azonnal letartóztatták.
A kurd aktivista története már nem az első, több mint egy évvel ezelőtt is tiltakoztak, mikor Mahsza Aminit ítélték el, akit az őrizetben súlyosan bántalmaztak és meghalt.
Armita Geravand a hivatalos verzió szerint azért ájult el, mert lement a vérnyomása.
Az ország vezetése nemrégiben beterjesztett a parlamentben egy törvénytervezetet, amely egyebek között kemény büntetéseket helyez kilátásba az előírások megsértőire.
Iránban szombattól működnek a nők fejkendőviselését ellenőrző térfigyelő kamerák - közölte az iráni rendőrség.
A parlament javaslata szerint a szabálysértő nőket először szöveges üzenetben figyelmeztetnék, a visszaesőket pedig pénzbírsággal büntetnék.
Évtizedek óta nem volt akkora tiltakozó megmozdulás Iránban, mint amelyet Dzsina Mahsza Amini erőszakos halála váltott ki ez év szeptemberében. A 23 évesen elhunyt kurd nő bűne az volt, hogy megsértette az Iráni Iszlám Állam szigorú öltözködési szabályait, amikor nem viselte „szabályszerűen” fejkendőjét, majd ellenállt a rendőrségi őrizetbevételkor. A Deutsche Welle fárszi nyelvű szerkesztősége a Der Spiegel című német politikai hetilap munkatársával közös riportban emlékezik Aminire, amelyhez megkeresték az elhunyt Iránban és Európában élő rokonait.
Az iráni főügyész szerint feloszlatják az erkölcsrendészetet, de azért marad még szervezet, amely az "emberek viselkedését" ellenőrzi. A bejelentés nem sokkal azután érkezett, hogy a törvényhozás a fejkendő-viselési szabályok módosítását valószínűsítette.
Miután két hónapja folyamatosak a tüntetések, zavargások, inkább változtatnak a kötelező fejkendőviselés szabályain.
Mahsza Amini szeptemberi halála óta nem csitulnak a tüntetések, melyeknek több mint 400 halálos áldozata volt már.