Több száz millió eurós mínuszt okozott a világ labdarúgásában a leállás
A spanyol és az angol bajnokság újraindulásával véget ér az európai labdarúgás karanténja, aminek feloldását anyagi érdekek is diktálták.
A spanyol és az angol bajnokság újraindulásával véget ér az európai labdarúgás karanténja, aminek feloldását anyagi érdekek is diktálták.
A hétvégén újra bajnoki fordulókat rendeznek szerte Európában. Angliától Spanyolországig lesznek események, amelyekre érdemes lesz odafigyelni. A 10 legérdekesebbet szedtük össze egy cikkbe a Goal.com segítségével.
A kínai állami tőke beszállt a milánói Internazionale futballklubba. Ez az első alkalom, hogy a kommunista birodalom jelentősebb összeget fektet be az európai futballba. Kína olyan tőkeerős, hogy könnyedén végigmehet az európai elit futballklubokon. Befektetésnek, reklámnak sem rossz az olasz focicsapat, és a kínai fociipar építésében is segíthet.
Várni kell, hogy kiderüljön, a héten földrengés volt-e vagy csak földmozgás az európai futball csúcsain. Április 24-én estig – példátlanul – 5 spanyol csapat volt Európa legjobb nyolc csapata között és reális feltételezés volt, hogy mindkét nagy kupa döntőjét spanyolok játsszák. S hogy a Barcelona lehet az első klub, amely képes megvédeni BL-győzelmét. Három nap alatt kiderült, hogy a csúcsfutballt is emberek játsszák. Életekkel és történetekkel.
Nagyjából féltávnál jár az európai klubszezon a legnagyobb futballbajnokságokban. Van, ahol már most kétszereplős a verseny a bajnoki címért, és van, ahol nehéz elhinni, hogy így marad, ahogy most áll. Körkép.
Egyre jobban elszáll az európai fociklubok pénzügyi vesztesége – jelentette az UEFA. Egy év alatt átlagosan 36 százalékkal emelkedett a legnagyobb egyesületek hiánya, ami összesen 8,4 milliárd eurót tett ki 2010-ben.