3046 kilométer hosszan telepített erdőt Kína, hogy megakadályozza a sivatag terjedését
Kína 2050-re végezhet az erdőtelepítési programjával, amely során 100 milliárd fát ültetne el az ország. A cél, hogy a sivatag ne terjeszkedjen tovább.
Kína 2050-re végezhet az erdőtelepítési programjával, amely során 100 milliárd fát ültetne el az ország. A cél, hogy a sivatag ne terjeszkedjen tovább.
Nincs újdonság a kormány faültetési vállalásában: mondták ezt már korábban is, csak éppen reálisabb határidőkkel. De hát nem mindenki tart évértékelőt. Mellesleg, az sem mindegy, hova és milyen fát ültetünk.
Olyan feltételhez kötötte az állam az 50 milliárdos erdősítési támogatást, amelyet a szarvasgombások nem tudnak teljesíteni. Pedig az új erdőtulajdonosok számára is viszonylag gyors bevételt hozna a különlegesség.
Huszonhat milliárd fát készül ültetni Kína a következő egy évtizedben a fokozott környezetvédelemre irányuló ígéreteinek jegyében.
Együttműködési megállapodást írt alá Mogyoród önkormányzata és a Hungaroring Sport Zrt., ennek része, hogy utóbbi a zajcsökkentés érdekében környezetbarát erdőtelepítési programot dolgoz ki.
Világszerte 150 millió hektárnyi erdőt kíván telepíteni 2020-ig egy kormányokból, vállalatokból és civil szervezetekből álló szövetség. A tervről egy nemzetközi konferencián számoltak be Bonnban.
Még ha az erdők el is nyelik a szén-dioxidot, az újraerdősítési terveknek csak igen korlátozott hatásuk lesz az általános felmelegedésre - állítja a Nature Geoscience című folyóiratban frissen megjelent tanulmány.
A telepített erdők felboríthatják a korábban kialakult ökoszisztémát. Az erőltetett fásítás például csökkentheti az átáramló víz mennyiségét - erről számol be a tekintélyes tudományos lap, a Nature. Igaz, az erdőknek komoly haszna is van: csökkentik a levegő széndioxid-koncentrációját.