Bebizonyosodott: lényegesen növeli a halál kockázatát a magány és az elszigeteltség
Súlyos hatása lehet a társas kapcsolatok hiányának, erre jutott egy egy kínai kutatócsoport 90 tanulmányt összegző, átfogó elemzése.
Súlyos hatása lehet a társas kapcsolatok hiányának, erre jutott egy egy kínai kutatócsoport 90 tanulmányt összegző, átfogó elemzése.
Amerikai és brit kutatók érdekes kísérlete meglepő eredménnyel zárult: a házi kedvencként tartott papagájok is örülnek, ha videóhívást folytathatnak barátaikkal.
Hosszú távon káros hatással lesz a gyermekekre a koronavírus miatti elszigeteltség, állítják gyermekvédelmi szervezetek. Mind a társas fejlődésük, mind a tanulmányaik terén visszavetheti a kicsiket a magányosan töltött időszak. A jelenség a legérzékenyebben azokat érintheti, akik szegény családban nőnek fel, és rossz esetben nemcsak az online tanulás feltételei nem adottak számukra, de meleg étel sem kerül az asztalukra most, hogy nem járnak iskolába. A Deutsche Welle riportja.
Agyunk épp úgy reagál a magányra, mint a fizikai fájdalomra, a testi intimitás pedig a stresszt jelentősen csökkentő hormonok termelését váltja ki. Milyen élettani hatásokkal jár a magány, milyen módszerekkel lehet oldani a szorongást, és hogyan lehet ép ésszel átvészelni a folyamatos összezártságot? A PTE ÁOK Magatartástudományi Intézetének kutatóival, Gács Borókával és Tiringer Istvánnal beszélgettünk.
Irán nem fejlődhet elszigeteltségben, és a külföldi befektetőket nem szabad fenyegetésnek tekinteni – figyelmeztetett vasárnapi tévébeszédében Haszan Róháni iráni államfő. A mérsékeltnek tartott iráni elnök közeledést szorgalmaz a nyugati országokhoz, szemben az ultrakonzervatív iráni vezetőkkel.
A korai szociális elszigeteltség azért árt a fejlődő agynak, mert emiatt károsodik egy fehérje, amely nélkülözhetetlen az idegrendszerben a kommunikációt segítő sejtek kialakulásában - állapították meg a Harvard Egyetem kutatói.
Navracsics Tibor szerint a nemzeti elsorvadás első lépése az, ha elveszítjük a kapcsolatunkat a külvilággal.
Az Egyesült Államok egyik vezető akadémikusa szerint a közösségi oldalak, mint a Facebook vagy a Twitter, lassan átveszik az uralmat az életünk felett, és egyre elszigeteltebbé tesznek minket.