A Pick megmagyarázta, miért drágább itthon a szalámi, mint Németországban
Szerepet kap benne a szalámi áfája, az eltérő értékesítési jogszabályok, valamint az energiaválság is.
Szerepet kap benne a szalámi áfája, az eltérő értékesítési jogszabályok, valamint az energiaválság is.
New York és Szingapúr a világ legdrágább metropoliszai, de a szankciók miatt Moszkva is drágább lett. Stockholm és Luxemburg esett vissza a legtöbbet a rangsorban.
Rossz kombináció, ami az elmúlt évben történt Magyarországon, a trendvonal pedig azt sugallja, hogy lemaradunk, a drágasági világranglistán 170 ország van, ahol olcsóbban a gigabájtok.
Külföldi turisták híján újra a magyaroké a Balaton, de a fizetőképes kereslet hiánya sem törte le az árakat.
A 20. héten a hazai zöldborsó 900 forint/kilogramm, a zöldbab 1600 forint/kilogramm áron jelent meg a kínálatban. Mindkét hüvelyes ára magasabb volt, mint egy éve: 29, illetve 7 százalékkal.
Tavaly az angolai főváros bizonyult a legdrágábbnak a Mercer üzleti tanácsadó cég listáján. A felmérésben kétszáz tétel árát összevetve azt vizsgálják, hol a legdrágább az élet azoknak a vállalati kiküldötteknek, akiket meghatározott időre az anyaországon kívülre szólít a munkájuk.
A napokban 14 ezer euróért rendelt negyven pár zoknit egy amerikai vásárló a „Mes Chausettes Rouges” francia cégtől. Ez a tétel a maga műfajában világrekord. De hogy jutott idáig a világ?
Olyan feltételhez kötötte az állam az 50 milliárdos erdősítési támogatást, amelyet a szarvasgombások nem tudnak teljesíteni. Pedig az új erdőtulajdonosok számára is viszonylag gyors bevételt hozna a különlegesség.
A megyei kereseti adatok alapján 10 millió forintos lakáshitelt a legtöbben fel tudnának venni 20 évre, a kérdés csak az, hogy ebből egy helyben megvásárolható lakás mekkora része jön ki. Kiszámoltuk, mutatjuk.
A Római-parti mobilgát tervezett építése miatt a vendéglősök augusztus 31-ig kaptak működési engedélyt, utána nekik kell gondoskodniuk épületeik bontásáról. Kilátogattunk a helyszínre.
A kommunikáció és a közlekedés áraiban nem állunk jól, a lakásfenntartásra és az ételekre viszont jóval kevesebbet kell költeni itt, mint más európai országokban. Termékcsoportokra lebontva nézték meg, mennyire olcsók az EU országai.
Meglepően drága eljutni Budapestre, de ha egy turista már idejött, akkor a legalacsonyabb karácsonyi árakat találja nálunk.